הוא עוד יצוף

מה קורה לשחקן לי ג'ונקי (Lee Joon Gi) בסדרה "גיבור" המשודרת בארצנו בימים אלה? אותו הדבר שקורה לו כמעט בכל סדרה שנייה בכיכובו.

יש תמות שהן מאוד אופייניות לסדרות קוריאניות, בסדרות ההיסטוריות למשל מרבה לחזור על עצמה הסיטואציה שבה הורי הגיבור נרצחים בפרקים הראשונים של הסדרה, והוא מבלה את שארית הסדרה בניסיונות  לנקום את מותם או לפחות להוציא את הצדק לאור. לא קל למצוא סדרה קוריאנית היסטורית שבנויה אחרת, ומן הסתם זה בא ללמד שיש אינספור דרכים למצוא נקמה, ולספר סיפורי נקמה (גם אם מעטות הן הדרכים המספקות קתרזיס ראוי לשמו).

יש סיטואציות שחוזרות בהמון סדרות, ואין להתפלא על חזרתן כיוון שהן סיטואציות אופייניות לז'אנר, אף אחד לא יתפלא אם בכל סדרה רומנטית נצפה בנשיקה, בכל סדרת אקשן נצפה בגיבור נלחם, ובכל מלודרמה נצפה בגיבור בוכה.

גם את העובדה שנותנים לשחקן לגלם שוב ושוב את אותו הטיפוס, ויש לו טייפ קאסט ידוע מראש, אני מבינה.

הדברים מתחילים להיות קצת מעניינים יותר בעיניי כאשר הסיטואציה שבה השחקנים משובצים אינה נגזרת מהז'אנר או מהטייפ קאסט שלהם, אלא שכל התסריטאים מוצאים אותם ראויים לאותו גורל ממש, כמו למשל שחקנים שנגזר גורלם למות כמעט בכל סדרה שנייה שהם משתתפים בה (אתם יודעים על מי אני מדברת, וכדי להימנע מספוילרים לא אזכיר שמות).

לכן אני מודה שהעובדה שבכל סדרה שבה ראיתי את השחקן לי ג'ונקי התסריטאים בחרו להטביע אותו ואז להציל את חייו מעניינת בעיניי.
זה התחיל בסדרת המתח והריגול "בין כלב לזאב", שבה עיקר העלילה התבססה על אירוע שבו הגיבור בגילומו של לי ג'ונקי טובע ונחשב מת על ידי חבריו ומשפחתו, אך למעשה הוא שרד את הטביעה, אך איבד את זיכרונו.

אחר כך צפיתי בסדרה ההיסטורית "אילג'ימה", וגם בה הוא טובע ומאבד את זיכרונו, אם כי בה אין ממש קשר בין העובדה שמטביעים אותו בבאר לבין איבוד הזיכרון הזמני שלו שמתרחש מאוחר יותר.

 photo iljimae2-052.jpg

מתוך הסדרה "אילג'ימה" (Iljimae)

גם בסדרה האקשן "14 יום" הוא טבע וניצל.

 photo twoweeks6-00042.jpg

מתוך הסדרה 14 יום (Two weeks)

והנה רק בשבוע שעבר בעודי צופה בפרק הרביעי של הסדרה "גיבור" מה רואות עיניי? נכון, את הגיבור הראשי עומד על סירה, נורה מרחוק ונופל למים, רק כדי להיחשב למת על ידי מכריו ודורשי שלומו מבית, ולהינצל על ידי סירת דייגים יפנים חולפת.

 

 photo gunman4-00680.jpg

מתוך הסדרה "גיבור" (Joseon Gunman)

לא ראיתי את שאר הסדרות בהן הוא השתתף, כך שאיני יודעת האם מטביעים אותו לכבודי במיוחד, או שזה מן קטע כזה שהתסריטאים סבורים שמאוד הולם את יכולות המשחק שלו, ולכן הם מטביעים אותו בכל הזדמנות. בסדרה הבאה שלו "המלומד המתהלך בלילות" (Scholar Who Walks the Night) המיועדת לשידור בקוריאה בסוף יולי השנה, הוא אמור לגלם ערפד, כך שטביעה נראית קצת לא הגיונית לשילוב בעלילה (ערפדים מסוגלים בכלל לטבוע?) אלא אם כן ידובר בתקופה בה החברה בדקה את יכולות הכישוף של נשותיה ביכולתן לשחות, ומישהו יחשוד בו בהיותו מכשפה או משהו. בכל מקרה מה שנראה לי די בטוח כרגע, זה שגם אם יהיה ניסיון שכזה בסדרה, הוא עוד יצוף.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.