קטנות לסוף השבוע 24/2/2018

האקסית המטורפת עונה 3 ©2017 The CW Netwok, LLC, All Rights

איך מגיעים מ"פליסיטי" ו"האקסית המטורפת" דרך "ג'יין הבתולה" ל"סוף הפאקינג עולם"? תלוי "איפה אתה חי"

צירוף מקרים לא מכוון?

מה בין "האקסית המטורפת" ל"פליסיטי"? (ספוילר עד לסוף העונה השלישית של "האקסית המטורפת")

הסדרה "האקסית המטורפת" מתחילה במעבר של רבקה באנץ' מניו יורק לווסט קובינה קליפורניה בעקבות מפגש מקרי עם  ג'וש, אהוב נעורים שאתו בלתה במחנה קיץ אחד, והיא רוצה להשיבו לחיקה.

הפרמיס הזה של הסדרה תמיד הזכיר לי את הפרמיס של הסדרה "פליסטי" ששינתה תכניות מסודרות של שנים ובחרה בעקבות שני משפטים שבן קובינטון כותב לה בספר המחזור בתיכון לנסוע בעקבותיו מפאלו אלטו, קליפורניה לניו יורק, וללמוד במכללה אליה הוא נרשם.  .

למרות ששתי הגיבורות נוסעות בעקבות האהבה פחות או יותר אותו מרחק (אם כי בכיוונים ההפוכים) שתיהן נבדלות זו מזו ברמת המודעות העצמית שהן מפגינות, פליסיטי מאוד מודעת לעצמה וכנה בדרך כלל עם הסובבים אותה, ורבקה מאוד לא מודעת, נמצאת בהכחשה עצמית ומרבה לשקר לסובביה. אולם אחד הדברים שמשותף לשתיהן במסען הוא שאהובי ליבן נלחצים מהעובדה שהן הפכו אותם למרכז עולמן, והגילוי הזה גורם להם לרצות להתרחק.

בסדרה "פליסיטי" בפרקים 13 ו-14 מגיעה לסדרה דמות בשם טוד שפעם באיזה מחנה קיץ נשכח הוא ופליסיטי כמעט התנשקו ועכשיו הוא רוצה להשלים את אותה נשיקה כדי לדעת האם הם נועדו להיות ביחד או לא. פליסטי שנמצאת באותו הזמן במערכת יחסים עם נואל כמובן שאינה מעוניינת, אולם אחד הדברים שהגעתו של טוד לסדרה מאפשרת לה להבין והיא גם אומרת את זה, זה שטוד הוא היא בזכר. ושזה לא כזה כיף להיות בצד שאובססיביים לגביו.

כשטרנט, הגיע לסדרה "האקסית המטורפת", הוא מיד תפס בראשי את המשבצת של טוד בסדרה פליסיטי, שכן כמי שלמד עם רבקה בהווארד, ונותר אובססיבי באהבתו כלפיה שנים אחרי, הוא שימש בסדרה כשיקוף גברי של האובססיה של רבקה, רק בשניגוד לטוד, שנעלם מהסדרה פליסיטי לאחר שני פרקים, טרנט חזר להופעות אורח בכל עונה, כשבעונה השלישית המיקום שלו כשיקוף שלה הובלט עד כדי כך שנתנו לו בפרק הלפני אחרון, לבצע את שיר הפתיחה שלה מעונה 2 בסדרה בגרסתו שלו: "אני רק בחור מאוהב…"

טוד וטרנט שניהם אף הוצגו בסדרות כבעלי כישורי על במחשבים ובבישול, שבעזרתם הם זוכים להתחבב על חברי הגיבורה. אולם מה שגרם לי להרגיש שצירופי המקרים שבין הסדרות ראויים לתשומת לב נוספת הייתה מה שקרה בפרק האחרון של העונה השלישית, כשטרנט נפל מהגג אחרי שרבקה דחפה אותו (היא ניסתה להציל את נתנייאל ולא העריכה נכונה את כוחה ואת מיקומו) ואני אומרת לעצמי בלב, לא אל תהפכו אותה עכשיו גם לרוצחת, ואז מתברר שהוא באורח פלא לא נהרג כי הוא נפל לבריכה, הוא רק שבר את כל עצמות גופו כי כשנופלים מגובה כזה בכל זאת פוגעים בקרקעית הבריכה וכו'… וזה מיד מזכיר לי שגם טוד סיים את דרכו ב"פליסיטי" כשכל עצמותיו שבורות והוא מגובס לאחר שאוטובוס פגע בו מול עיניה של פליסיטי, בשעה שהוא הצהיר באזניה על כך שהוא ימשיך לנסות לקבל ממנה את הנשיקה. וכשהלכתי לבדוק את התמליל של אותו הפרק בפליסיטי כדי לוודא שזיכרוני אינו מטעני, גיליתי להפתעתי פרט שלא זכרתי, שטוד היה מאורס בשעה שהוא הגיע לחזר אחרי פליסיטי, והוא עשה זאת כדי לדעת שהוא יכול להתחייב לארוסתו בלב שלם, ואתם יודעים איך קראו לארוסתו? רבקה…

פליסיטי עונה 1
פליסיטי וטוד, רשת The WB
רבקה באנץ' -באדיבות yes

צירוף מקרים מכוון:

ספוילר "ג'יין הבתולה", עונה 4 פרק 10  

בניגוד לסדרה "האקסית המטורפת" שייתכן שכל דמיון בינה לבין הסדרה "פליסיטי" מקרי בלבד, הרי שברור שהדמיון בין המציאות לפרק העשירי בעונה הרביעית  של "ג'יין הבתולה" איננו מקרי, ומכיוון שאני אוהבת מחוות כאלה כשהן מתרחשות, ואני חייבת לציין לטובה את ברוק שילדס שהפגינה חוש הומור בריא כשהתארחה בפרק בתפקיד ריבר פילדס, שחקנית שהיא אייקון אמריקאי אהוב עם גבות אגדתיות, הידועה בהגברת המודעות לדיכאון שלאחר לידה וב"חיסולו" של טום קרוז, ובין עבודותיה אפשר למצוא את "סוף סוף סוזאן" "הלגונה הירוקה" ו-"תינוקת יפה". הקרב בינה לבין רוחליו שרצה להגביר את המודעות לתופעת הדיכאון שלאחר הלידה בגברים, דיכאון שהוא חווה לטענתו, היה כר פורה לבדיחות שהתכתבו עם המציאות של ימינו בכלל ושל חייה של ברוק שילדס בפרט, ולמרות שלא אהבתי חלק מההגזמות של הקרב הזה, אני מודה ששמחתי לגלות שברוק שילדס לא סיימה את תפקידה בסדרה הפרק.

פילוסופיה

ואם כבר הזכרנו את רוחליו מ"ג'יין הבתולה", הדמות הגברית היחידה שיכולה לשכנע אותי שהיא אכן סובלת מדיכאון שלאחר לידה, אני חייבת לצטט כאן גם את רגע התהיה הקיומית של רוחליו מהפרק הקודם בסדרה:

"אם אתה מצלם סלפי ואיש לא רואה זאת, האם אתה בכלל קיים?"

רוחליו, האיש והסלפי - תמונה באדיבות yes

להסתכל על כל התמונה

ואם כבר אנחנו בענייני שליחת תמונות, חייבת לתהות לגבי משהו שהיה לי מוזר בסדרה "איפה אתה חי". הסדרה כידוע עוקבת אחרי משפחה בוכרית שמרנית, והמתחים בין הישן והחדש. כשאין ספק שהגיבור האמיתי של הסדרה הוא האוכל הבוכרי שאין פרק שהוא לא מככב בה באיזושהי צורה.

בפרק התשיעי של העונה השנייה, חי, האח הצעיר במשפחה עובר מבית הוריו לדירה שכורה, ומבקש מחברתו אסתי שתגיע אליו בערב לדירה ותכין לו בחש (תבשיל בוכרי שהוא תערובת של אורז ירוק ובשר). 
היא מסרבת בטענה שהיא הבטיחה לאביה שהיא לא תבקר בדירתו לבדה בגלל הלשונות הרעות והרכלניות של בני העדה השמרנים יותר, ובערב רואים אותה מכינה לאביה בחש במקום לחבר שלה בדירתו. 
ועכשיו מגיע הקטע שהפליא אותי, היא מצלמת את צלחת הבחש שהכינה לאביה וחושבת לשלוח את התמונה לחי, אולם מחליטה לא לעשות זאת כשהוא שולח לה הודעה שחברתו הקודמת קפצה אליו לדירה. ובמקום זאת היא מגיעה אליו לדירה עם סיר בחש כדי לסמן את הטריטוריה שלה בפני חברתו הקודמת. 
מה שהפליא אותי כמובן הייתה העובדה שהכעס שלה גרם לה לא לשלוח אליו צילום של האוכל שהוא לא יכול לאכול, כאילו, היא באמת העלתה בדעתה שכשאדם רוצה לאכול משהו ולא נותנים לו אז הוא ישמח לגלות שהכינו את זה למישהו אחר? האם לשלוח אליו את התמונה זה לא הדבר שהיא הייתה צריכה לעשות אם היא כן הייתה כועסת כדי שיראה מה הוא מפסיד, ולהביא לו צלחת אוכל זה מה שעדיף שתעשה כשהוא לא מכעיס אותה?

הפשע לא משתלם

ואם כבר מדברים על צלחות,
הסדרה "סוף הפאקינג עולם" מתארת את מסעם של ג'יימס ואליסה הבורחים מביתם ורוצים להגיע אל אביה הנעדר של אליסה. 
במסגרת מסעם הם מתנחלים בבית שבעליו נעדר, ונהנים מחוסר האחריות שהם יכולים להרשות בו לעצמם, ומהעובדה שהם אפילו לא חייבים לשטוף צלחת לאחר האוכל. הסצנה של אי שטיפת הצלחת הופכת מצחיקה יותר כאשר הם מסתבכים מאוחר יותר בזירת פשע רצינית יותר וצריכים לנקות ולעבוד הרבה יותר קשה בלהעלים את עקבותיהם. וכך יוצא שאין ספק שאם יש משהו אחד שהסדרה הזו מלמדת זה שאם אתה לא אוהב לנקות, ואין לך מי שינקה אחריך, עדיף לך לא לבחור בחיי הפשע…

אולי יעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *