קטנות לסוף השבוע

אבקת סוכר

והפעם, איך מחברים בין המירוץ למיליון, האוס והרופא הטוב?

לנשוף בעורף

הרבה פעמים בתכנית "המירוץ למיליון" המתמודדים מדברים על כך שהם מרגישים שהזוגות האחרים נושפים בעורפם, ומאיימים על מיקומם. אולם הביטוי הזה קיבל משמעות חדשה בעיניי בפרק האחרון בג'מייקה, כשהמשימה האחרונה של הצוותים לפני ההגעה לנקודת הסיום הייתה לנשוף בצלחות מלאות אבקת סוכר כדי לגלות באיזו מהן מסתתרת בננה מתחת למעטה הלבן.

כשנותרו שני זוגות בלבד במתחם מלא הצלחות, הם אפילו דיברו על כמה זה הלחיץ אותם, לשמוע את הנשיפות של הזוג השני, ולחשוב שבכל רגע אותו הזוג עומד למצוא את הבננה ולהדיח אותם מהמירוץ. למזלם של הזוגות באותו הפרק נקודת הסיום הייתה ללא הדחה וכל ששת הזוגות המשיכו ליעד הבא.

צירופי מקרים

ואם כבר פרק של תכנית ריאליטי שמסתיים ללא הדחה, אז באותו יום רביעי שבו שודר פרק המירוץ והסתיים ללא הדחה, שודר ב"כאן" (ערוץ 11) פרק 5 בעונה הרביעית של "האוס". וזה משעשע כיוון שבאותו הפרק בתכנית הריאליטי שהאוס עושה למתמתחים, הפרק מסתיים ללא הדחה וכל ששת המתחרים/מתמחים ממשיכים לפרק הבא.

ואם כבר הזכרנו את הפרק הזה ב"האוס", אז מעניין גם לציין שבאותו הפרק, החולה התורן היה חולה במחלת ה"מראות"  מחלה שעל פי האופן שבו היא תוארה בפרק משמעותה שמישהו מאבד את זיכרונו ואיכשהו לובש/מחקה/משקף את האישיות של האנשים שנמצאים לידו. באחד הקטעים כשאמבר וקוטנר מטפלים בו, אמבר שואלת את החולה את מי הוא מחקה עכשיו וקוטנר שקולט שהדם של החולה נעשה סמיך באותו רגע והחולה בסכנת חיים אומר לה "את זה מבינינו שהולך למות". מה שמצחיק הוא (לצופים ב"האוס" לראשונה דלגו לקטע הבא, כי כאן יבוא ספוילר עד סוף עונה 5 של האוס)  שגם אמבר וגם קוטנר מתו בהמשך הסדרה והם היחידים מהרופאים שמתו במהלך הסדרה, כך שיוצא שגם כשבסדרה כנראה לא התכוונו לזה שחולה המראות באמת משקף את המוות של הרופאים יוצא שהוא כן.

שון מרפי (פרדי היימור מימין, תמונה באדיבות HOT) ופארק שי-און (ג'ו וון תמונת פווסטר של KBS)

ואם כבר מדברים על "האוס"…

אז בשבוע שעבר התחילה בהוט הסדרה "הרופא הטוב" של דיוויד שור יוצר "האוס" שהיא רימייק של סדרה קוריאנית בעלת אותו שם. כתבתי כבר על ההבדלים בין הסדרות, אבל אני חייבת לציין כאן הבדל אחד אחר וחסר חשיבות ששעשע אותי קצת. באופן כללי השחקנים הדרום קוריאניים נראים צעירים לגילם, והמראה הנערי והפחות גברי, מאוד מאפיין באופן כללי את הלוק של השחקנים בתפקידים הראשיים בסדרות הדרום קוריאניות, עניין שהופך לא פעם את סדרות 'הבת מתחפשת לבן' שהם מרבים לנפק להרבה יותר אפשריות. דווקא לכן העובדה שג'ו וון שגילם את הרופא הטוב בגרסה הקוריאנית בשנת 2013 עת הוא היה בן 26, נראה הרבה יותר "גבר" מפרדי היימור בן ה-25 שמגלם אותו באמריקאית ונראה די ילד היא אירונית במקצת, או שכמובן המעבר מגיל 25 לגיל 26 הוא זה שעושה את כל ההבדל…

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.