קטנות לסוף השבוע המסתיים ב- 18/11/2017

זומבים

סיכום טלוויזיוני שבועי עם אנקדוטות, שירים וזומבים...

לא שמים ז', שמים ח' וע'

בתכנית 'אקס פקטור' ששודרה ביום חמישי ה-16/11 ב'רשת', הייתה מתמודדת בשם 'מדוזה', וכששאלו אותה לפשר שמה היא הסבירה להם שזה כמו מדונה רק עם ז', אבל משום מה החליטו בתכנית לצנזר בצפצוף את האות השביעית. ואני מודה שעם כל הכבוד ללשון נקייה, חשבתי שהצנזורה הזו רק מעצימה את הקונוטציות הלא רלוונטיות לדבריה. האם כבר אסור להשתמש באות ז' כאות?

זמן קצר אחריה האודישן שלה אגב, שודר האודישן של רעות לוי, שמיד לאחריו עלתה אמה של רעות יחד עם חבריה, ופנתה לשופטים: "לא לצחוק על הח' והע'", "אני חולה עליכם, אבל עם ח' ח'", אבל לא היה לה מה לדאוג, האותיות זכו לכבוד המגיע להן.

אבודים בסרט

הסיפורים שצופית גרנט מביאה בתכניתה "אבודים" הם בדרך כלל מזעזעים וכואבים, אבל אני מודה שהשבוע בסוף תכניתה, שלא הותירה עין יבשה בבית, הופתעתי לשמוע דווקא את דברי השבח הבאים שנאמרו על התכנית על ידי אחת הצופות: "איזה מרגש, אפשר לעשות מזה יופי של סרט סוחט דמעות."

צירופי מקרים

 

כל צופה של האוס יודע שהאוס אינו מאמין בצירופי מקרים, לכל דבר יש סיבה, אבל כמי שנהנית עדיין מהצפייה בעונה השנייה של האוס, אני מודה שיש דברים שמשעשעים אותי כשהם קורים.

איך למשל הייתם מסבירים את העובדה שביום שלישי האחרון בשעה 23:30, עת עברתי לערוץ 'כאן' כדי לצפות בפרק 18 בעונה השנייה, פרק שזכרתי שבו החולה התורנית של הפרק הייתה חולה שלא הצליחה לישון עשרה ימים, בדיוק הושמע בערוץ בתכנית התרבות היומית שלהם, שאף פעם לא מסתיימת בזמן, השיר של הג'ירפות עם השורה "מי שלא ישן לא חולם…"?

תאוריית הזומבים והערוצים המסחריים

יש למישהו מושג באיזה יום למשל משודרת "ארץ נהדרת"? האם הרגשתם במהלך הצפייה בערוצים המסחריים שתכנים מתכנית אחת גולשים לתכנית שאחריה? שהפרומואים לתכנית שאחרי הופכים גדולים יותר ויותר? האם שמתם לב בזמן האחרון, איך אנשי הטלוויזיה והעדויות שלהם הופכים להיות החדשות עצמן? 


אין ספק שלוח שידורים נזיל מקשה על יצירת מנהגי צפייה קבועים אצל הצופים, וייתכן שהעובדה שלוחות השידורים של הערוצים המסחריים הפכו נזילים יותר עם הפיצול של ערוץ 2, נובעת מכך שהערוצים עדיין מגבשים את קו השידורים האידאלי עבורם מבחינת רייטינג בהתחשב בערוצים המתחרים, אולם אני מודה שהעובדה שכל ערוץ מפוצל (ובמיוחד 'קשת') רוצה להפוך למדורת השבט החדשה, גרם לי לחשוד, בהיזכרי בקטע מהפרק האחרון בעונה השלישית של 'אפיזודס', שאולי הבלגן הזה אינו כל כך תמים.

באותו פרק מנהל הערוץ שמרגיש שערוצי הכבלים והיו-טיוב הורגים את הרשת שבניהולו, מחליט שאנשים בימינו אוהבים לצפות בסדרות זומבים, כיוון שהזומבים הם בלתי צפויים, ואין לדעת מתי הם יתקפו, והחזון שלו הוא להפוך את הערוץ שלו לערוץ זומבים במהותו שאי אפשר לדעת מה יהיה בו:

וכך נשמע החזון שלו (ערוך ומקוצר) קצת לפני שהתגלה שהוא לא שפוי, תגידו אתם עד כמה לדעתכם זה מזכיר את מה שהולך בערוצים המסחריים שלנו בימים אלה:

זה כל היופי! אנו חייבים להימלט מהעריצות של לוח השידורים. מעתה והלאה אנו נשדר כל דבר בכל זמן, קומדיה דרמה, ריאליטי הכול מעורבב. 
העניין הוא שהצופים יצפו בנו כדי לגלות מה לעזאזל אנחנו עומדים לעשות. זה החומר שממנו עשויות שיחות הברזייה. 
אה, והכול גם בשידור חי, אנחנו חייבים לזרוק את החוקים.

מי אמר שתכנית אחת צריכה להסתיים לפני שהשנייה מתחילה?

 

תדמיינו את זה: אתם באמצע תכנית בישול כלשהי, יש אישה שמבשלת ומבשלת ופתאום מישהו מתכניות הדרמה שלנו נכנס עם רובה ומחזיק בה כבת ערובה. היא לא יודעת מאיפה זה נפל עליה, ובינתיים אנשים מצייצים בטוויטר, "אתם חייבים לראות את זה", "תדליקו טלוויזיה", ואז אחד השוטרים מהדרמה נכנס בריצה ויורה בו, ממש יורה בו. כן, אנחנו נשלם יותר למי שיירו בו, אתם יודעים שיש שחקנים שיסכימו לעשות זאת. אז אנחנו יורים בו, ואז המשטרה מגיעה, המשטרה האמיתית, ועכשיו זה חדשות. ואנחנו עוברים למגיש החדשות שלנו.

 

אנחנו יוצרים את החדשות ואז אנחנו מדווחים עליהן, ואף אחד לא יכול לדווח על זה לפנינו כי אנחנו היחידים שיודעים מה הולך לקרות. זו הטלוויזיה של המאה החדשה וזו הסיבה שהם יצפו בנו ולא בערוצים האחרים. איך זה נשמע לכם זומבים שלי?

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.