קטנות לסוף השבוע המסתיים ב-11/11/17

Ron Batzdorff/NBC באדיבות yes

החיים עצמם ותכניות הטלוויזיה ממשיכים להתערבב, והפעם קטנות על:"הכוכב הבא", "הלילה עם גורי אלפי", "החיים עצמם", "כיפת ברזל" ו-"מה נשים חושבות-מלוהוליק"

בלילה בלי כוכב

תכניות ריאליטי שירה חביבות עליי בדרך כלל יותר בגלל השירה ופחות בגלל הסיפורים האישיים של המתחרים, למרות שאני מבינה שהסיפורים הם חלק בלתי נפרד מהתכנית ואני יכולה גם למצוא את עצמי מזילה דמעה פה ושם מסיפורים אישיים מרגשים. הייתי גם יכולה להבין אם במהלך תכנית כמו "הכוכב הבא" היו מחליטים לשתף את הצופים בסיפורם האישי של חלק מהשופטים, כמו הווידוי של סטטיק בתכנית ששודרה בראשון על תקופה של פטירות במשפחתו, לאחר השיחה עם המתמודדת שאמה נפטרה כיוון שהיה לזה קשר למתרחש בתכנית. אבל את מה שקרה ביום ראשון בערב בתכנית "היום בלילה עם גורי אלפי" לאחר התכנית "הכוכב הבא" בערוץ 12 אני באמת לא יכולה להבין.

מסתבר שבן אל, בנו של שימי תבורי וחצי מהצמד סטטיק ובן אל, ניהל במהלך יום הצילומים של "הכוכב הבא", בזמן הפסקה בתכנית, שיחה כואבת עם הראל סקעת על מצב היחסים הקשה בינו לבין אביו, ומסתבר שהמצלמות של 'קשת' מצלמות הכול, אבל לא רק זה, מישהו במערכת החליט שזה קטע שחייבים להראות, ומישהו במערכת החליט גם שהקטע הזה צריך להיות משודר בתכנית הלילה של גורי אלפי. וכך גורי אלפי מזמין את כל הצופים להישאר לצפות בתכניתו לאחר הפרסומות כי ישודר בה קטע "מאחורי הקלעים" של "הכוכב הבא", ואני צופה בקטע ולא מאמינה למראה עיניי והאמת שנראה לי שגם גורי אלפי היה קצת בהלם אחרי שהקטע שודר כי בתכלס לא ברור מה הקטע הזה קשור לתכנית הבידור שלו, במיוחד כשהקטע הזה באמת לא מצחיק, אלא אם כן יש אנשים שסכסוכים משפחתיים וכאבי לב של אנשים אחרים ממש עושים להם את זה.


עם כל הכבוד לחשיבות האישית שיש לסיפור הזה עבור האנשים החווים אותו (ויש כבוד), ועבור מדורי הרכילות (ואין כבוד), אני לא רואה סיבה שישדרו אותו בתכניות שאינן אמורות להיות ספקיות רכילות דוגמת 'גיא פינס'. (אגב, בתכניתו של גיא פינס למחרת חגגו על הסיפור, עם ראיון תגובה של שימי תבורי ואשתו, ודיווחו בה שהקטע נאסר לשידור בינתיים, והוא אכן הורד מתכניתו של גורי אלפי שמופיעה בארכיון התכנית בערוץ של 'קשת' באינטרנט)

באופן אירוני משהו, באותה השעה שבה בערוץ 12 חשבו שהקהל צריך להיחשף לפרטי הסכסוך של משפחת תבורי, בתכנית "לעוף על המיליון" ששודרה במקביל בערוץ "עשר" הן המתחרה גדי וילרצ'סי והן עוזרו לא ידעו את שמה של אשתו הנוכחית של שימי תבורי. עבורי זו הייתה הוכחה לסוג של שפיות בעולם, עבור הערוץ המסחרי זו הייתה כמובן אחת הסיבות להפסד של גדי בתכנית.

במסיבה בלי קווין ספייסי

בסדרה "החיים עצמם" מתפרעים לא פעם עם מעקב אחרי קווי עלילה שנעים בצירי זמן שונים בחיי הגיבורים. הפרק השישי של העונה השנייה, ששודר השבוע בארץ, הוקדש בחלקו למעקב אחרי השלישייה לבית משפחת פירסון בשנות העשרים של חייהם, שכילידי שנות השמונים עברו עליהם מן הסתם בתחילת שנות האלפיים. 


קווין, אחד מהשלישייה, היה בשנות העשרים של חייו שחקן המנסה להכניס רגל לתעשייה, וחולק דירה עם שותף שנמצא פחות או יותר במצבו. 
כשהשותף שלו בא אליו בשמחה ואומר לו שהוא הצליח לקבל תפקיד בסרט עם קווין ספייסי, אני מתחילה לשאול את עצמי מתי נכתב הפרק הזה, כשהשותף שלו מזמין אותו למסיבה של הבמאי, השחקנים ומקורבים כדי ליצור קשרים, אני כבר מתחילה לחשוב 'אווו מסיבה של מאחורי הקלעים עם קווין ספייסי, מעניין מה הולך לקרות שם" אבל קווין ספייסי לא היה במסיבה, ואולי זו הסיבה שהמסיבה הזו הייתה המסיבה של מאחורי הקלעים הכי מוסרית שראיתי אי פעם בטלוויזיה, שבה לא רק שלא הוצגה שום התנהגות בלתי הולמת מצד האנשים המקושרים, אלא להפך, קווין הוא זה שננזף בה (ובצדק) על חוסר מוסריותו שלו. 


מהחדשות המדווחות בעיתונות בתקופה האחרונה על קווין ספייסי, קשה לי להאמין שההתרחשות במסיבה שהוצגה בסדרה היא "החיים עצמם" מצד שני, קל לי מאוד להאמין, שהיום החיים של קווין ספייסי הם ממש לא סיבה למסיבה. מה גם שאם לשפוט מהתמליל של הפרק, כנראה שבפרק ששודר בחו"ל בשבוע שעבר, שמו של קווין ספייסי כבר הוחלף בכריסטיאן בייל. 

החיים עצמם, עונה 2 פרק 6
קווין ננזף על ידי הבמאי. קרדיט: Ron Batzdorff/NBC באדיבות yes

בעניין החלפת הספרים


הפרק החמישי של הסדרה "כיפת ברזל" העוסקת בשילובם של החרדים בצבא, המשיך להציג עלילות שעניינו אותי בציר הזמן המוקדם של הטירונות, ועלילות מייגעות בטירוף בציר הזמן המאוחר יותר.

בציר זמן הטירונות, יעקב מחליט בעצת רב המחלקה שהזהיר אותו מפני השפעה "מקלקלת" של חילונים, לקרב את תמר לדת ומחליט כצעד ראשון לתת לה לקרוא את מסכת אבות, היא מסכימה לקרוא אותה בתנאי שהוא יקרא בתמורה ספר מעולמה שלה, וכשהיא מתבקשת לדאוג לכך שהספר יהיה "נקי" מתכנים מיניים, היא מחליטה לתת לו את הספר "בעל זבוב".

כאן, אני מודה שלא יכולתי שלא לתהות ביני לבין עצמי מה תמר חושבת לעצמה? עם כל הכבוד לאיכויותיו של "בעל זבוב", ולעובדה שהוא "נקי", ולעובדה שדווקא אהבתי אותו כשלמדנו אותו בתיכון, הוא מ-ז-ע-ז-ע. 


ואני לא בטוחה שהוא חוויית הקריאה הראשונה שהייתי בוחרת למישהו אי פעם, היא רוצה לקרב אותו לעולמה (קשה לי להאמין שהספר הזה משקף את עולמה באיזושהי צורה) או לגרום לו לא לרצות לקרוא שום דבר אף פעם?

עטיפת הספר "בעל זבוב"
מסכת אבות

מה נשים חושבות? 

השבוע החל בקוריאה שידור הסדרה "מלוהוליק" המבוססת על וובטון, ועוסקת בבחור הזוכה בעקבות תקרית טראומטית ביכולת לקרוא מחשבות, אבל רק מחשבות של נשים, ורק על ידי נגיעה בהן. 

האפשרויות הקומיות והרומנטיות הטמונות ביכולת לקרוא מחשבות הן רבות, וזו גם אינה הפעם הראשונה שאני נתקלת ביכולת הזו בדרמה קוריאנית, אהבתי את השימוש שנעשה בה ב"קולו של הלב", לפחות מבחינת עלילת המתח, ואהבתי את השימוש בקריאת המחשבות ב"אגדת הים הכחול" שהתרכז בתחום הרומנטי, והיווה מבחינתי פיצוי קטן על המחסור באותו תחום ב"קולו של הלב": זה היה משעשע מאוד בעיניי לראות איך המחשבות של הגיבורה שעסוקה כל הזמן בניתוח כל פעולה ומלה של מי שהיא אוהבת כדי לברר "האם זה אומר שהוא אוהב אותי או לא אוהב אותי" מצליחות לשגע את מושא המחשבות הללו כשהוא קורא אותן. 

בפרק הראשון של "מלוהוליק" אנחנו עדים לאופן שבו יכולת קריאת המחשבות של הגיבור הופכת אותו מבחור מאוהב, נבוך וחסר מודעות, לבחור פופולרי ברמות, אך חסר עניין אמיתי בנשים, מכיוון שכמו שהוא מסביר לאחד מידידיו, הוא מתקשה להאמין להן, כשהוא שומע מה הן באמת חושבות. 

באותה סצנה הוא גם מתאר לחבר איך בזמן שכבר נוצר קשר, קריאת המחשבה יכולה להוות טרן-אוף רציני, כשהוא מבקש ממנו לדמיין איך הוא היה מרגיש אם הוא היה יכול לקרוא את מחשבות חברתו בזמן שהם בדרך למיטה, ומראים את החבר מדמיין עצמו מנשק את החברה שלו ונבהל כשהוא שומע כמה היא משתעממת עכשיו, ואיך שהיא הייתה רוצה כבר להגיע למקלחת שאחרי. 

ואני מודה שהסצנה הזו, באווירת ה"גם אני" הנוכחית, גרמה לי לתהות עד כמה יכולת קריאת מחשבות הייתה יכולה להשפיע על מטרידים מינית, אני מניחה שמחשבות דוגמת "אני משתעממת" היו פחות מפריעות למטרידים שמשתמשים בטענה של "חשבתי שהיא רוצה את זה" אבל לא באמת מעניין אותם אם האישה בעניין שלהם או לא, אבל אני באמת תוהה כמה כוח היה למחשבות דוגמת "כמה הוא דוחה ומגעיל" לנטרל אותם ולפגוע באגו שלהם. כנראה שהייתי צריכה את היכולת לקרוא מחשבות של גברים כדי לדעת את התשובה לשאלה הזו. 

 

מלוהוליק
כרזת הסדרה מולוהוליק , רשת OCN
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.