פרויקט מסלול, עונה 12, פרק 4 – קללת הפפיון

פרויקט מסלול

והפעם, האתגר השבועי מעלה את רמונה על מסלול תכניות טלוויזיה נוסטלגי. רמונה מסכמת את הפרק הרביעי בעונה השתים-עשרה של פרויקט מסלול ומתריעה: ילדים, היזהרו מפפיונים!

Lifetime ©

איך בדרך כלל פרק של פרויקט מסלול מתחיל? המעצבים מגיעים לאולם התצוגה ואז היידי מודיעה להם מהי המשימה הבאה, או שטים לוקח אותם לטיול קטן וכדומה. לא הפעם. הפרק הנוכחי התחיל במריבה סוערת בין סנדרו, הלן וקן, מריבה שממנה לא הבנתי שום דבר, חוץ משלושה אנשים שצועקים זה על זה "אל תרים עלי את הקול שלך", וסנדרו קולני אחד ששועט משם בסערה. אנו חוזרים בזמן, המעצבים בסדנה וטים מכניס את האורח המיוחד שקשור למשימה הבאה. מה שמיוחד באורח הוא לא שהוא נראה כמו בובת פיתום אנושית אלא שהוא ג'סי טיילר פרגוסון מ"משפחה מודרנית" (לא צופה ולכן לא זיהיתי). ג'סי טיילר פרגוסון דנן עומד להתחתן (מז"ט) עם בח"לו והשניים הקימו עמותה שמוכרת פפיונים וההכנסות קודש למאבק לשוויון בנישואים. כולם מוחאים כפיים אבל זהו הרגע שאני אומרת אוי. פתאום הפתיחה הכעוסה נראית לי הגיונית למדי, מעולם לא חיבבתי פפיונים במיוחד, לדעתי, ממש כמו ציפור האלבטרוס, הם מבשרים רעות. נימוקי התביעה: שי חי, ואם זה לא מספיק, אני רוצה להציג לפניכם את התמונה הבאה:

בברלי הילס 90210
באד וויבס. FOX©

ואגב, אם שמלת המריבה הזו הייתה עולה למסלול, יש מצב שהיא הייתה זוכה, כן, המצב היה עגום עד כדי כך.

האתגר הפעם הוא ליצור בגד בהשראת הפפיון ושיכלול לפחות את אחד הפפיונים שג'סי טיילר פרגוסון מפזר בסדנה ביד רחבה.

סנדרו לא מרוצה. הוא לא מבין מדוע השופטים לא מתמוגגים ממנו, הוא רוצה הכוונה. מסתבר שהמילים: עמוס מידי, יותר מידי רעיונות בבגד אחד, תערוך למען השם!!! פשוט מפזזות מעליו בפירואט עליז, קדות בחינניות ומתפוגגות באוויר. בצר לו הוא פונה לטים וטים אומר לו שהוא לא צריך לחשוב איזה מעצב השופטים היו רוצים שיהיה אלא להיות הוא עצמו. לא בטוחה שזו עצה טובה, נראה לי שעדיף שסנדרו יהיה קצת פחות סנדרו. סנדרו מחליט גם לכנות את טים "טופ גאן" ומודיע לו על כך בחגיגיות. טים אוהב את הז'קט של מירנדה אבל לא את הרעיון שלה לחולצה, הוא חושש שהתוצאה תהיה מיושנת מידי. הוא מבקש ממנה להפוך את הדגם ליותר סקסי וצעיר, מירנדה נראית מהורהרת.

ובכן, מסלול. אנו פותחים עם השמלה של דום. חמוד! אני אומרת לעצמי אבל לא משערת שכרגע ראיתי את הבגד היחיד שעוצב כמו שצריך הפרק. הרעיון של דום התמקד בנושא השוויון ולכן היא הלכה על בדי פסים, שהזכירו לה את סימן השוויון. השמלה עצמה הייתה יפה ומחויטת, מאוד מחמיאה לגוף, והיא שיחקה עם הפסים של השמלה בצורה מעניינת ולא שגרתית. החלק הדרמטי של השמלה היה באזור העליון, היא יצרה מעין קולאז' מעניבות הפפיון הצבעוניות-מפוספסות. אהבתי את השמלה, את השרוולים החמודים, את הסכמה הצבעונית ואת הסטיילינג המעולה. חמוד, מקורי ואינטליגנטי. גם השופטים אהבו את השמלה וזיכו את דום במקום שני. אני הייתי נותנת לה את המקום הראשון באתגר הזה בלי למצמץ.

פרויקט מסלול 12-4
הדגם של דום. Lifetime©
דום והמודל. Lifetime©

השופטים גם מאוד התפעלו מהדגם של קייט, ופה איבדתי אותם לחלוטין. הם חשבו שהמכנסיים נהדרים ושכל הדגם הוא אפנתי וצעיר. אני לא יכולה להסכים פחות. המכנסיים כשלעצמם – הייתי יכולה לסמפט אותם עם בגד עליון אחר, אבל השילוב הזה של חרדל, שחור וחום-בורדו היה כבד ועייף בעיני. גם החולצה. היו בה כמה אלמנטים עיצוביים מעניינים (המשחק עם הרצועות בגב, הכתפיות והכיווצים למעלה) אבל השלם נפל מסך חלקיו, התוצאה פשוט לא הייתה יפה, לא מחמיאה ובטח שלא צעירה ורעננה. היא הייתה מרושלת, נפוחה וכבדה. בפשטות, כל בחורה שתלבש את החולצה הזו תראה שמנה יותר ממה שהיא.

 

הדגם של קייט. Lifetime©
פרויקט מסלול-12
הדגם של ג'רמי. Lifetime©

סבתו של ג'רמי נפטרה יום קודם לכן והוא החליט ליצור דגם לזכרה. לצערי זה היה ממנטו ממש לא מוצלח. השופטים סברו שזה בגד זקן מאוד שמתאים לאישה מבוגרת, אולי המחשבות על סבתו המנוחה השפיעו עליו יותר מידי אבל לי הדגם הזכיר דווקא מנוח אחר, אני בטוחה שראיתי את הז'קט הזה מתישהו על פרינס ז"ל. רק בסגול. לז'קט הכתום מהתחרה הוא ציוות עניבה פתוחה אדומה שיחד עם המכנסיים הרחבים נראתה כשלייקס רחבים ומכנסי ליצן. השופטים גם שנאו שהבגד מרכז את תשומת הלב בפופיק של הדוגמנית, ואז כולם בהו בצוותא בפופיקה. הדוגמנית הנבוכה נראתה כאילו הוציאו לה משם את כל האויר.

הדגם של סו היה פשוט מכוער. שמלת גולף-שרוול הדוקה ושחורה ולא נאה כשלעצמה ועליה מלכודת פפיונים כעורה. גם השופטים שנאו. חשבתי שההדחה תהיה בינה לבין מירנדה שגם הדגם שלה נקטל קשות. היא ציוותה לז'קט שראינו כבר בסדנה חצאית עיפרון מאותו הבד ובמקום החולצה שטים פסל יצרה את אחד הטופ-קרופים הכעורים שהיו אי פעם בתוכנית. זה נראה כאילו מארקס אנד ספנסר פוגש את טופ שופ ואז הם הולכים מכות. השופטים טענו שנמאס להם לראות את אותן חצאיות העיפרון של מירנדה ותמהו אם היא מסוגלת לעשות משהו אחר ושהיא השתמשה בעניבת הפפיון בצורה מגומגמת ומאולצת. טים לקח אחריות חלקית על כך כשסיפר להם שלא אהב את החולצה המקורית. הוא גם סיפר להם שסו ביזבזה על השמלה שלה פי שניים מכל שאר המעצבים.

הדגם של סו.Lifetime©
פרויקט מסלול 12-4
הדגם של מירנדה. Lifetime©

גם הדגם של קן היה מכוער ולא ברור. בעיניי בנס הוא לא הגיע לתחתית, הוא צריך להודות לטופ האומלל של מירנדה. הוא יצר את השמלה הכי פחות מחמיאה לגוף מכולם, אם את רוצה שהחזה שלך ייראה פצפון ומעוך ובחוסר פרופורציות לשאר גופך – זו השמלה עבורך. הדגם של הלן היה מגיע לתחתית לולא הייתה מנצחת בשבוע שעבר, אבל הוא היה כ"כ גרוע שהשופטים טרחו לומר לה זאת. מלבד השמלה המצוינת שיצרה עם קייט, להלן יש נטייה לדגמים דיכאוניים בצבע בז'. הבסיס נראה כמו מדי הדיילות של אייר-פולנייה, ולו היא הוסיפה טול, שוב, בבז' מפוהק כמובן וחגורות הצלה תמוהות תכולות שלא עזרו לשמלה שלא לשקוע בתהומות הדיכאון. השופטים תמהו אם העובדה שהלן הצליחה כל כך בשבוע שעבר הייתה נעוצה בכך שצוותה עם קייט והלן נראתה כאילו היא הולכת להתפרק שוב על המסלול, כמו בפרק השני.

הדגם של קן. Lifetime©
הדגם של הלן. Lifetime©

עוד דגם שהייתי שולחת בשקט לתחתית הרשימה היה של אלכסנדר. זה לא היה בגד בכלל, אלא משהו שאפילו פנטומימאי רחוב היה מסרב ללבוש מטעמי התפדחות קשה. זה היה מסוג הבגדים שהרעיון (שוויון בנישואים לזוגות להט"בים + פפיונים) פשוט מבצע עליהם השתלטות עוינת ומכחיד אותם. השמלה שג'סטין רקח הצליחה לעשות את הבלתי יאומן ולהיות גם משמינה, גם תפורה רע, גם מכוערת להפליא וגם כל כך משעממת שלולא הייתי מסתכלת בתמונות לא הייתי מצליחה לזכור איך היא נראית בכלל, שזה דווקא לזכותה. הייתי שמחה לשכוח את רוב הדגמים של הפרק.

הדגם של אלכסנדר
הדגם של ג'סטין.

כמו השמלה של ג'סטין, קארן היא מעצבת שאני נוטה לשכוח מקיומה. היא כל כך לא קיימת בפרקים וגם על המסלול היא תמיד מה"בטוחים" שאני פשוט שוכחת שהיא שם. דווקא הדגם שלה לא היה רע באופן יחסי, את החולצה אהבתי, אך משהו השתבש קשות באזור המפשעה, אין לי מושג מה היא התכוונה לעשות שם, זה היה בלגן וחבל, כי אם המכנסיים היו תפורים טוב יותר בגזרה גבוהה, צמודה ומחמיאה זה היה יכול להיות יופי של דגם. אהבתי את השילוב של הפסים והנקודות בשחור לבן, הצווארון היה מצוין, גם השרוולים המרי-טיילר-מורים וההדגש הלבן של החולצה היו מוצלחים.

הדגם של קארן. Lifetime©

חיכיתי עד סוף התצוגה לדגם של אלכסנדריה, בתקווה שהיא תציל את המצב, ולצערי היא אכזבה הפעם. החצאית הייתה מעניינת אבל החלק העליון היה לא מחמיא בעליל, הדבר הכי מוצלח בו היה הגב החשוף. מה הקשר בין הבגד לפפיונים נסתר בעיני, אבל יחסית זה היה בסדר, היה שם עיצוב, היה רעיון כלשהו. הסטיילינג היה לעילא. גם הדגם של ברנדון היה בסדר, בהתחשב בקונקורנציה, בכל תצוגה אחרת זה היה בגד לא מוצלח בעיני, אבל בתצוגה הנוכחית זה היה אחד הדגמים היותר טובים. השופטים נורא התפעלו מהטופ, אני לא. אני מעריכה את הרעיון, אני מעריכה את ההשקעה, אבל לא את התוצאה. גם המשחק בגב עם הרצועות שזכה לתשואות נראה לי סתם מבולגן. החליפה הייתה סתמית בעיני, היא קצת נראתה כמו בגדי ברבי בצורה שהם ישבו על הדוגמנית, אבל משום מה השופטים התעלפו מהתלהבות והעניקו לברנדון את הבכורה. ברנדון הנרגש סיפר שהנושא מאוד קרוב ללבו כי הוא ובן זוגו כבר 18 שנים ביחד (עשיתי חשבון וזה אומר שהוא איתו מגיל 20!) והוא רוצה לנצל את הבמה כדי להציע לו נישואים. אני מניחה שהוא תכנן להפתיע אותו כשהפרק ישודר, אבל בשיחה שהייתה לו אחר כך עם בן הזוג, ג'וש, זה האחרון סיפר לו שהצעה 8 בוטלה והציע לו נישואים! אני מודה שממש התרגשתי.

פרויקט מסלול 12-4
הדגם של אלכסנדריה. Lifetime©
פרויקט מסלול 12-4
הדגם של ברנדון מלפנים. Lifetime©
פרויקט מסלול 12-4
הדגם של ברנדון מאחור. Lifetime©

מי שצפה בדוקטור הו בטח לא ישכח את הפרק מהעונה הראשונה על הבליץ' של לונדון שבו הדוקטור המאושר קורא בגיל: אף אחד לא מת הפעם! ובכן, בפרק הנוכחי אף אחד לא הודח הפעם, תודות לבליץ' של סנדרו. זה התחיל כשסנדרו, שהדגם שלו נבחר כאחד הבטוחים (לא בתחתית ולא מהמצטיינים) ביקש ביקורת על הדגם שלו, כי הוא רוצה להשתפר. השופטים ההמומים מהחוצפה אמרו לו פחות או יותר מה שהם אומרים לו בדרך כלל, שהוא מעמיס יותר מידי רעיונות על בגד אומלל אחד, ז'ק פוזן ממש קטל את השמלה כשאמר שהיא נראית כמו Walk of Shame של הבוקר שאחרי טקס כלשהו והיידי אמרה שהיא לא הייתה לובשת שמלה שכזו. אז הרעיון הוא ליצור שמלות שהיידי תלבש? הקשה סנדרו ועצבן אותם עוד יותר.

אחר כך עברנו לחדר האחורי לתחילתה של המריבה מראשית הפרק. מסתבר שהלן ואחרים העירו לסנדרו שמה שהוא עשה לא היה לעניין והוא לא הבין למה, הלן התחילה להתרגש ואמרה שהוא היה בטוח ושהוא היה יכול לצאת משם ללא פגיעה ושישים את עצמו בנעליים שלה, כי היא חטפה למרות שלא צייצה וסנדרו לא הבין למה הוא צריך לשים את עצמו בנעליה.

סנדרו לא מבין הרבה דברים. הוא מתקשה להבין איך מתנהלים בחברה אנושית נורמלית, מתקשה להבין שהוא לא צריך לפלוט כל מה שעובר לו בראש ומתקשה להבין את הביקורת של השופטים אבל הפעם הבנתי לחלוטין את חוסר ההבנה שלו. לא מבינה מה הלן רצתה ממנו ואיך היא הצליחה להפוך את עצמה לאישיו בסיפור של סנדרו, בכלל, היא התחילה לעלות לי על העצבים. אחרי סשן הצעקות הקצר שראינו בתכנית, סנדרו המעוצבן צרח על מישהו בהפקה ונתן אגרוף למצלמה, וביציאה דרמטית זו יצא גם מהתכנית ולכן בוטלה ההדחה. לא מצטערת על סנדרו לרגע, הוא היה טיפוס מרגיז ומעצבן, דרמה קווין ומשאבת צומי וגם כמעצב הוא לחלוטין לא יחסר לי. כמו במקרה טימותי מהשבוע שעבר, אני חושבת שזו הייתה טעות ללהק אותו, טעות שבדרך כלל בפרויקט מסלול לא עושים וחבל שהעונה הביאו יותר מדי אנשים עם עצבים רופפים. גם את הלן אני משייכת לקטגוריה הזו, למרות שהיא מהטיפוסים שאפשר היה לפספס את זה אצלה בשלב הליהוק, לעומתה את המזג של סנדרו אי אפשר להחמיץ.

הדגם של סנדרו. Lifetime©
סנדרו: קפריזי וגס רוח? מואה??? Lifetime©

לפחות אף אחד לא יקרא לטים יותר "טופ גאן".

בשבוע הבא: הדיווה מתה, תחי הדיווה החדשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.