פרויקט מסלול, עונה 12, פרק 1: יגון הקיימות

פרויקט מסלול עונה 12

רמונה אסול לא נותנת ליגון הקיימות לפגוע בשמחתה על שובה של "פרויקט מסלול"

פרויקט מסלול!!! כמה התגעגעתי לפרויקט מסלול! תכנית ריאליטי/תחרות כישרונות שאינה מסתמכת על צבעוניותם של משתתפיה (למרות שמדובר, בכל עונה, באוסף צבעוני במיוחד של טיפוסים), על רגעים מרגשים שאמורים ללחוץ על בלוטת הדמעות שלנו, או על היכולת של המשתתפים לספק דרמות ואקשן אלא על היכולת שלהם לספק כל פרק דגמים ראויים למסלול. הוריי!

פרויקט מסלול 12

Lifetime ©

והנה אנו באחו חביב שלתוכו צונחות בובות קשורות למצנחים. כרגיל בפרויקט מסלול, האתגר הראשון הוא ליצור בגד מחומרים לא צפויים – בדי המצנח הצבעוניים. אבל רגע, לפני שאני מתחילה ליהנות מכל עניין ה"כרגיל", היידי, שגם היא מהממת כרגיל, מודיעה שיש טוויסט. אויה. אם יש משהו שאני שונאת בתכנית שעובדת זה טוויסטים. אם זה עובד – בבקשה אל תתקנו. אבל הטוויסט לא כזה נורא, מסתבר. ל-15 המשתתפים תצטרף עוד מתמודדת עבר מעונה 11, קייטי. היא התמודדה מול שני מתמודדי עבר אחרים ונבחרה ע"י הצופים. שיהיה. אני לא זוכרת את קייטי ממילא. שאר המתמודדים מקבלים את פניה במחיאות כפיים חלושות, לדעתי אפילו בוז'י התקבל בפחות קרירות בוועידת מפלגת העבודה האחרונה.

רגע, יש עוד טוויסטים. הפרס גדול מהרגיל (למי אכפת, לא אני זו שמקבלת אותו), הם לא מקבלים תקציב לכל משימה אלא תקציב כולל לכל העונה שאותו יצטרכו לנהל (לא משנה לי, בעיה שלהם) וז'ק פוזן מתהדר בתסרוקת ילד הביסלי (מצער באמת). הטוויסט היחיד שכרגע אקבל בברכה הוא חזרתו של מייקל קורס (לא שיש לי משהו נגד ז'ק פוזן, מלבד הפריזורה, אבל מייקל קורס!), חוץ מזה אני אשמח שהכול יישאר כפי שהיה. לשמחתי טים גאן המאמי עדיין שם, וגם חדר המלאכה בפרסונס, ויוצאים לדרך.

פרויקט מסלול 12 סנדרו

Lifetime ©

אני עוד לא מזהה את המשתתפים הרבים ולכן, כרבי יהודה בשעתו, נתתי בהם סימנים: ההיפסטר הרקדן, ההיפסטר החירש, ההיא עם הפררו רושה על הראש, ההיא עם השיער המחומצן שנראה כאילו נזל לה על הקרקפת ומת (העונה הזו היא אסון תספורתי), אוריאל יקותיאל הרוסי וטימותי. הוי, טימותי. לטימוטי יש חזון, משהו על קיימות ואקולוגיה, לכן הוא מחליט שהדוגמנית שלו לא תלבש נעליים ותצעד על המסלול יחפה באופן מאוד אקולוגי. הוא גם רוצה שידיה יהיו קשורות ושהיא תרקוד ריקוד מוזר על המסלול. לצערי, טים, שהתלהב מטכניקת שריפת הבד שלו בהתחלה, לא מרסן אותו כשהוא מציג לפניו את חזונו המפוקפק. הוא לבטח הצטער על כך אחר כך, במהלך החזרות של טימותי והדוגמנית שלו לקראת התצוגה, כשהוא נאלץ לחזות בטימותי המתעוות כולו, כאילו היה אדם השרוי בהתקף אפילפטי ובה בעת מנסה לשחזר את נפילתו של יונה במעי הדג. הדוגמנית של טימותי לא נראית מאושרת מהמיצג, היא מסתכלת עליו במבט שכולו אומר “מדוע לא הקשבתי להורי והלכתי ללמוד מנהל עסקים”?

פרויקט מסלול 12 טימוטי

Lifetime ©

בחדר האיפור והתסרוקות טימותי מחליט שבשם חזון הקיימות, הדוגמנית שלו לא תהיה מאופרת וגם אוסר על הספר להשתמש בפן או במוצרי השיער הבלתי אקולוגיים. הוא מרשה לו להשתמש רק בקליעות וסיכות. הספר מציע מוהיקן אינדיאני (אגב, הידעתם שקירקוף הינו מאוד אקולוגי?) והדוגמנית של טימותי מהרהרת בינה לבין עצמה אם אפשר עוד להירשם לסמסטר ב' במכללה המקומית.

מסלול! והפעם בכס השופטת האורחת: השחקנית קייט בוסוורת'. זאת לא הייתה התצוגה הכי מוצלחת אבל גם לא נורא גרועה, וזה גם אופייני לשלב הראשוני שבו עדיין הכול מפוזר ולא מגובש, היו כמה דגמים מקושקשים במיוחד אבל היו גם כמה דגמים מעניינים. גם לשלב הזה הוסיפו שני טוויסטים והאמת שהם לא רעים. טים גאן יושב עם השופטים הפעם (מסתבר שתמיד הוא ישב איתם אבל פשוט לא ראו אותו בשלב השיפוט), אבל כמנטור של המתמודדים אין לו קול. יש לו, אבל, גלגל הצלה, שהוא יכול להשתמש בו רק פעם אחת בכל העונה. אני בעד, כי כבר היו מקרים בעונות קודמות שטים ממש התמרמר על כך שהשופטים העיפו וידרז'ן שלא בצדק מתמודדים ראויים ואני זוכרת שכל פעם הייתי איתו. אני מניחה שטים, שקשור למתמודדים מפני שהוא מלווה אותם בתהליך היצירה, מצטער באמת כל פעם שמעצב הולך הביתה, אבל ההגבלה לגלגל אחד בעונה תשמור את הוטו שלו למקרה מוצדק במיוחד. הטוויסט השני הוא שהפעם הדוגמניות של הדגמים הטובים והגרועים ביותר יורדות אל השופטים והם יכולים לראות מקרוב את הגימור, התפירה וכל הפרטים הקטנים. אני תוהה איך הם לא עשו את זה עד כה, או שזה כן היה נהוג ופשוט לא הראו לנו.

הדגמים הגרועים שנבחרו היו של סנדרו (אוריאל יקותיאל הרוסי), שציוות לבגד ים במראה תקופתי, שלא היה כל כך רע כשלעצמו לו היה יושב על הדוגמנית בצורה יותר טובה ופחות חושפנית (הוא התפוצץ עליה), שתי תפרחות סגולות מפלצתיות שמהן ירדו שרוכי קונפטי מתדלדלים והעמיס על הדוגמנית שלו את כל התכשיטים והאביזרים שהצליח לגרוף מקיר האביזרים. ציפיתי שנינה גרסייה תגיד שהיא מפקפקת בטעם שלו, אבל היא לא אמרה אז אני אומרת. למרות זאת שמחתי שהוא נשאר, הוא לפחות ניסה לעשות משהו, היה לו רעיון, רק שהוא התפוצץ וצנח על הדוגמנית שלו בנחיתת אונס.

פרויקט מסלול 12 הדגם של סנדרו

הדגם של סנדרו. Lifetime ©

גם הדגם של אנג’לה (זו עם תסרוקת האפרוח הזהוב) הגיע למקצה הגרועים. היא הציגה שכמייה משעממת עם ברדס, לא משהו זוועתי, סתם מפוהק, היו גרועים ממנו על המסלול לטעמי. נינה גרסה – מעיל גשם של שיננית ואנג’לה עפה וידרז’ן (לי הוא עשה נוסטלגיה למדים של "נשות המזנון").

פרויקט מסלול הדגם של אנג'לה

הדגם של אנג'לה. Lifetime ©

השופטים עוד התלבטו בינה לבין הדגם של טימוטי. הדוגמנית של טימותי החליטה לסרב פקודה והלכה רגיל על המסלול, אך כשהגיעה לסופו החליטה להתנועע כאילו היא טובעת וזקוקה להצלה, להגנתה יאמר שהשמלה שלה באמת נראתה כמו אזור אסון. טימותי היגג על המסלול על הירושימה שנתנה לו את ההשראה ועל עגורני האוריגמי ואמר שהגב הוא תקווה לשלום ואילו הפרונט משדר מצוקה. לדעתי כל הבגד שידר מצוקה כל כך גדולה שהקווים של ער"ן החלו לצלצל. ז'ק פוזן תמה מדוע הדוגמנית יחפה אך טימוטי נועל עקבים גבוהים מוזהבים וכיצד, בשם חזון הקיימות האקולוגי, הוא נמנע מלהשתמש באיפור, מוצרי שיער ונעליים אבל שורף בד ניילון באופן מאוד לא אקולוגי. טימותי לפחות לא התווכח עם זה ואני באמת מקווה שירגיע קצת את האידאולוגיות שלו להבא.

 הדגם של טימוטי. Lifetime ©

הדגם של טימוטי. Lifetime ©

הדגם של מירנדה (המכונאית הצבאית לשעבר עם מראה הקומיסרית המזרח גרמנית), זכה לתשואות, עד שהשופטים גילו שהבד השחור, שהיווה את רוב הדגם, הוא בעצם לא בד המצנחים והורידו אותה משלושת הדגמים המוצלחים לתחתית. היא קיבלה אזהרה, כי מסתבר שגם טים העיר לה על כך והיא התעקשה. הדגם היה יפה כשלעצמו, אהבתי את המבנה והצבעים, מה שלא אהבתי זה את כנפי הקרפרי רעננה כל היום הוורודים על הכתפיים. לא הקונספט שלהם אלא הביצוע, ומקרוב ראו שהם גם לא היו תפורים כ”כ טוב. הלוק של הדוגמנית שלה היה מצוין, האיפור והתסרוקת, וגם על כך קיבלה קודוס מהשופטים.

 הדגם של מירנדה. Lifetime ©

הדגם של מירנדה. Lifetime ©

השופטים גם מאוד אהבו את הדגם של סו (המחומצנת הנוזלית). אני לא יכולה לומר שהתחברתי לשמלה כי אני לא אוהבת את הסגנון הנפוח/פיסולי במיוחד אבל היא הייתה מעניינת, החיבור הצבעוני היה לא שגרתי אבל עבד והכיווצים בצד היו מרשימים. מסוג השמלות שאני לא הכי אוהבת אבל יכולה להבין מדוע השופטים כן אהבו.

 הדגם של סו. Lifetime ©

הדגם של סו. Lifetime ©

הזוכה המאושר היה ברנדון (ההיפסטר הרקדן) שיצר שמלה שריפררה למצנח ממנו נבנתה. השמלה עצמה הייתה סטרפלס פשוטה אבל השובל ובעיקר המשחק עם החוטים עשו את העבודה. זה היה אוורירי ונראה כמו פרפר צבעוני ועדין מבלי להיות "תחפושתי מידי".

 הדגם של ברנדון. Lifetime ©

הדגם של ברנדון. Lifetime ©

אני חיבבתי את הדגם של אלכסנדריה (בלונדינית עם שיער, במפתיע, נורמלי) שיצרה מבד המצנח אוברול שמלה בסגנון אוברולים של טייסים. מבין הדגמים שהיו על המסלול, זה היה אחד הדגמים הלבישים ביותר, והוא היה פשוט חמוד.

 הדגם של אלכסנדריה. Lifetime ©

הדגם של אלכסנדריה. Lifetime ©

הערכתי גם את הדגם של ג’רמי (האב הגאה) שיצר מכנסי דגמ”ח וחולצה. המכנסיים לא היו מדהימים, הם היו מקושקשים מדי, אבל אם הוא היה מנקה אותם מהתוספות המיותרות, עם תפירה טובה יותר באזור המפשעה הם היו יכולים להיות ממש מוצלחים. אני תמיד אוהבת לראות באתגרים כאלו דגמים שהם יותר “לבישים”.

 הדגם של ג'רמי. Lifetime ©

הדגם של ג'רמי. Lifetime ©

בסך הכל פתיחה טובה. בפרומו לפרק הבא אפשר היה לראות את סנדרו מקבל איזה התקף זעם לא ברור ואת מייקל קורס כשופט אורח! לא שמתי לב אפילו איזה סלב ישפוט איתו, למי אכפת? מייקל קורס!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *