סמוך על סול, עונה 5, פרק 10 – האהבה מקלקלת את השורה

סמוך על סול, Greg Lewis/AMC/Sony Pictures Television

דיון בפרק "משהו בלתי נסלח" (Something Unforgivable), הפרק האחרון בעונה החמישית של "סמוך על סול"

ג'ימי: הכוחות שלנו מאוחדים, אנשים ישלמו הון כדי שנבטל להם גזרי דין בעלי פוטנציאל של הרס חיים.

קים: אני חושבת שאנחנו צריכים להשתמש בכוחות שלנו רק למטרות טובות.
                            (סמוך על סול, עונה 4, פרק 9)

בפרק הקודם מייק אמר לסול שהשחרור בערבות של לאלו אינו סוף הסיפור, כשהוא רומז לכך שסוף הסיפור יהיה מותו של לאלו. מהבחינה הזו הפרק הזה בהחלט לא נתן סוף לסיפור, כיוון שניסיון ההתנקשות של גאס בלאלו נכשל והציב את לאלו בעמדת איום גדולה אפילו יותר כלפי השותפים לבגידה, בראשם נאצ'ו חסר המזל, שרק רוצה לחיות חיים שבהם הוא לא צריך כל הזמן להביט לאחור כדי לבדוק מי רוצה לפגוע בו וברור שהוא לא במקצוע הנכון אם זו השאיפה שלו, וקים וסול שחמקו מלאלו בפרק הקודם.

יתרה מכך, גם שם הפרק, "משהו בלתי נסלח", שלפני הצפייה גרם לי לחשוב שאולי קים תגלה משהו על מעשיו של ג'ימי שייראה בעיניה כבלתי נסלח, או שג'ימי באמת יעשה משהו הפרק שיהיה בלתי נסלח, מתגלה במהלך הצפייה כמתייחס דווקא לאירוע עתידי שלא ברור אם יקרה או לא יקרה.

אמנם ניתן להתייחס לרבים מהמעשים של הדמויות בפרק כבלתי נסלחים, אך ההתייחסות המילולית הישירה של הדמויות למעשה כלשהו כמעשה בלתי נסלח, היא לא התייחסות של קים למעשיו של ג'ימי בהווה או בעבר, ואפילו לא התייחסות של לאלו למי שבגד בו הפרק (למרות שברור שזה אכן בלתי נסלח מבחינתו). ההתייחסות הישירה מדברת על הווארד, שאמור להיות מואשם במעשה בלתי נסלח במסגרת תוכנית זדונית שקים וג'ימי רוקמים שתוביל הן להענשתו והן לרווח אישי שלהם כתוצאה מסגירה מוקדמת של תיק התביעה הייצוגית כנגד סנדפייפר.

העובדה שהפרק פתח יותר קווי עלילה מאשר סיים אותם, ממקדת את החשיבות העיקרית של פרק סיום העונה בהתפתחויות הנפשיות שעברו על  הגיבורים, שהביאו אותם לנקודה בה הם סיימו את הפרק, כשהמהפך המעניין ביותר הוא כמובן זה שעובר על קים.

במובנים רבים, הסדרה "סמוך על סול" עוסקת בהשלכות של מעשים קטנים וגדולים כאחד, אין מעשה שאין לו השפעות אחר כך, אבל אחד הדברים המעניינים שקרו העונה היה שהראו בה רצף של מעשי השלכה של חפצים, שהיו בעלי השלכות.  אם בסוף הפרק השני סול משליך את גביע הגלידה כשנאצ'ו ולאלו "חוטפים" אותו לטפל בתיק של קרייזי 8, בפרק העשירי סול מסרב לגלידה מאותו הטעם, אם בפרק השלישי קים וסול משליכים בקבוקים ממרפסת דירתם, בפרק הרביעי, קים תצטרך לאסוף את השברים, אם בפרק השמיני סול ישליך את הרכב שלו לבקעה במדבר כדי להסתיר את העובדה שהוא ניזוק, בפרק התשיעי לאלו ימצא את המכונית וקליעי היריות שבה יובילו אותו היישר לדירתם של קים וסול, ואם בפרק הרביעי סול ישליך כדורי באולינג על מכוניתו של הווארד, הווארד לא רק יסתפק בלחזור בו מהצעת העבודה שלו ובעימות עם סול על מעשיו כמו שקרה בפרק השביעי, הוא גם ירגיש צורך לספר לקים על מעשיו של ג'ימי כדי להראות לה שג'ימי לא מאופס, עניין שיגרום לקים לכעוס על הווארד עד כדי כך ש… אבל אני מקדימה את המאוחר.

הפרק מתחיל בדיוק בנקודה בה הסתיים הפרק הקודם, לאחר עזיבתו של לאלו את ביתם של קים וג'ימי הנושמים לרווחה. הם יודעים שהסכנה עדיין מרחפת מעליהם, לכן, ליתר ביטחון הם הולכים לשהות כמה ימים בבית מלון, כי פחות מסוכן כשמוקפים אנשים, וג'ימי אף הולך עד לביתו של מייק כדי לדעת למה מייק התכוון כשהוא אמר שזה לא סוף הסיפור ומתי הסכנה תפסיק לרחף מעל ראשם.

מייק לא שש לספק לג'ימי מידע, אבל כשהוא מבין מג'ימי עד כמה ג'ימי חושש לכך שיקרה משהו לקים, ומזדהה עם רגש הדאגה המשפחתי, הוא מחליט לספר לג'ימי מידע חלקי שירגיע את דאגתו של ג'ימי, וכך הוא מספר לו על כך שלאלו עתיד להירצח הלילה, וסביר להניח שעד מותו קים וסול יהיו האחרונים שבדאגותיו.

בזמן שג'ימי מחפש דרכים להרגיע את חששותיו, קים מחליטה להתעלם מחששותיה, וללכת לעבודה כרגיל, כי היא לא יכולה לתת לפחד לנהל אותה. שם היא מבקשת מעורך דין מהסנגוריה הציבורית שייתן לה לבחור את תיקי הפרו בונו שהיא תיקח על עצמה, כדי שהיא תוכל להרגיש שאלו תיקים שבהם היא באמת עוזרת לאנשים ראויים לעזרה, פוגשת את הווארד, ומתעמתת אתו, וחוזרת לג'ימי שמספר לה את החדשות הטובות שהוא למד ממייק על כך שהם כבר מחוץ לסכנה.

רק אז מבינים מאנחת הרווחה של קים את מידת הפחד הגדולה שהיא הרגישה ולא הרשתה לעצמה להחצין, ואז גם קורה הדבר המפתיע ביותר מבחינתי הפרק.

כשקים מספרת לג'ימי על המפגש שלה עם הווארד, במקום לכעוס על ג'ימי על כך שלא סיפר לה מה שקרה בינו לבין הווארד כפי שג'ימי מצפה שיקרה ולכן גם מצטדק בפניה שזה קרה עוד לפני הסכם הנישואים שלהם, מסתבר שקים כועסת דווקא על הווארד, והיא כועסת עליו עד כדי כך, שבסופו של דיאלוג משעשע שבו היא וג'ימי חושבים באלו עוד דרכים מלבד אלו שבהן כבר נקט ג'ימי הם יכולים לנקום בו, היא מעלה את הרעיון הבא:

קים: מה אם הווארד יעשה משהו נורא?
ג'ימי: כמו לרצוח מלצרית כי היא שמה חמאה על הכרובית שלו?
קים: לא, אני מתכוונת למשהו ממש רע, כמו התנהגות בלתי הולמת, אתה יודע, מעילה בכספים, מתן שוחד לעדי ראייה, משהו כזה. אתה יודע מה תהיה המשמעות של זה לתיק סנדפייפר? תביעה ייצוגית גדולה שכזו, זה עלול להכשיל את העניין, השיער של קליף מיין יעלה באש, הוא יחתום על הסכם פשרה במיידי.

בתחילה, היא מעלה את הרעיון הזה כאפשרות שאין מה לדבר עליה באמת כי הם אף פעם לא יפעלו על פיה, אולם ככול שהלילה מתמשך נראה שהרעיון קונה לו יותר ויותר אחיזה בליבה. כשבסופו של דבר במהלך הדיון בינה ובין ג'ימי, אותו ג'ימי שהאשים את הווארד במות אחיו רק לפני שלושה פרקים, הוא זה שאומר לה שהוא לא חושב שמגיע להווארד שיפגעו בו כך שהוא לא יוכל לעסוק יותר לעולם בעריכת דין, והיא זו שמתייחסת לכך כסך הכול עיכוב בקריירה של עורך דין אחד, כשחוץ ממנו כולם מרוויחים, הזקנים של בית האבות שיזכו לראות את כספי הפשרה עוד בחייהם, עורכי הדין שיזכו לתשלום, וכמובן היא וג'ימי שיזכו לנתח יפה מרווחי הסכם הפשרה, נתח שיאפשר לה לנהל משרד שייתן שירותי פרו בונו לנזקקים ברמה שרק לקוחות עשירים מקבלים, כמו גם לקנות בית גדול לה ולג'ימי.

ג'ימי חושב שהיא לא תוכל להרגיש טוב עם מעשה כזה, והיא הודפת את דעתו בחינניות, כשהיא חותמת את דבריה בתנועות ידיים שאמורות להראות לו את רצינות כוונותיה, כי היא משתמשת בתנועות שהוא השתמש בהן כשהוא אמר לה בסוף העונה הקודמת שהוא מתכוון להחליף את שמו לסול גודמן.

עכשיו מתבקש כמובן לתהות איך הגיעה קים ממקום של רוצה לעשות רק טוב, ורצון להשתמש בכוחות המשותפים שלה ושל ג'ימי לטובה, למקום שבו היא אינה מפקפקת לא ביכולת של ג'ימי ושלה להוציא תוכנית כזו לפועל, ולא בכך שהפעולה הזו שלהם היא פעולה חיובית.

אפשר כמובן לומר שכסף יעוור עיני צדיקים, והעובדה שיש במעשה הזה הרבה כסף עבורה ועבור ג'ימי מפתה מדי מבחינתה כיוון שזה כסף שיכול לסדר אותה מבחינה כלכלית ולפנות את זמנה ללקוחות שתואמים את האידאלים הרובין הודיים שלה, מה גם שהאופן שבו היא תוציא את הכסף הזה לגמרי תואם מבחינתה את הצידוק המוסרי למעשה. קניית הבית המשותף הוא הרעיון של ג'ימי לשימוש בכסף, זה לא הדרייב שלה.

אפשר גם לומר שהמצפן המוסרי שלה, היה מתנדנד מאז ומתמיד, היא הייתה שותפה של ג'ימי למספר מעשים שגם אם עד כה הם לא כללו העללת שקרים על אף אחד באופן אישי, עדיין היה במעשיה חוסר יושר הן כלפי זרים (ג'יזל), הן כלפי הלקוחות שלה (מסה ורדה), והן כלפי מוסדות (כמו למשל עיריית לובוק, אותה היא רימתה עם ג'ימי כדי להגדיל את שטח הבנק שיינתן למסה ורדה בפרק התשיעי בעונה הקודמת). הייתה גם מידת אכזריות של פגיעה בזולת במשפט אותו היא עזרה לג'ימי לנהל כנגד אחיו צ'אק כי היה ברור שהם הולכים לערער אותו רגשית, ואין לדעת את מידת הנזק הנפשי שתיגרם לו.

אבל עדיין עם כל המשיכה שלה לצד האפל, והזגזוג שלה הלך ושוב בין הטוב והרע לאורך העונה, פגיעה מכוונת כזו שהיא הגתה כנגד הווארד, היא פעולה שהיה קשה לי לחבר אליה ולמצפן המוסרי שלה, שבדרך כלל יודע לעצור בזמן, וכמו ג'ימי שחשב שהיא רק משתעשעת ברעיון ו"עובדת עליו", גם אני קיוויתי שהיא רק משתעשעת בג'ימי, ולא מתכוונת ברצינות ובה בעת חששתי שהתקווה הזו שלי מתבססת רק על העובדה שכל כך אהבתי את מי שהיא הייתה בפרק הקודם, שהאהבה שלי לדמות שלה מעיבה על השיפוט שלי למה שרואות עיניי.

אך דווקא אז, המחשבה על כך שהאהבה מקלקלת את השורה, פתאום גרמה לי להבין שיכול להיות הסבר אחר להתנהלות של קים בפרק ולכעס שלה על הווארד, שמונע ממנה לראות בו אדם שמסוגל להיפגע באמת. הסבר שמתבסס על האהבה של קים לג'ימי ועל החשש שלה לזוגיות שלהם.     

סמוך על סול, Greg Lewis/AMC/Sony Pictures Television
ג'ימי וקים, רוקמים תוכניות . קרדיט תמונה: Greg Lewis/AMC/Sony Pictures Television

כבר כמה פרקים שהעולם סביב ג'ימי וקים לא מראה הבנה לזוגיות שלהם, זה התחיל בקווין שאמר לקים שהיא יכלה למצוא מישהו טוב יותר מג'ימי, המשיך בלאלו שלא הסתיר את דעתו שהנישואים של סול הם הישג כביר מבחינת סול כי קים היא הרבה מעל הליגה שלו, ולא פסח גם על מייק שהתפלא לגלות שהם נשואים, ועוד יותר מכך, שג'ימי מספר לה דברים שהוא לא צריך לספר לה.

מהיחס הזה של הסביבה ניתן לראות ששני דברים מאיימים על הזוגיות של קים וסול, בלי שום קשר לאיום הברור על חיי כל אחד מהם, האחד הוא הפערים ברושם שהם יוצרים, קים יוצרת את הרושם של אדם הגון ואיכותי שאפשר לסמוך עליו, וסול יוצר את הרושם של אדם מפוקפק שלאנשים ישרים לא כדאי להתקרב אליו. הדבר השני הוא חוסר הכנות בתקשורת ביניהם, כנות שקים העמידה כתנאי לנישואים שלהם, אף על פי שגם היא לא הייתה כנה לחלוטין כלפיו לאורך העונה.

מאזן הכנות במערכת היחסים שלהם אינו קבוע, כך הפרק, כתוצאה מהאיום של לאלו עליהם וההגנה של קים עליו בפרק הקודם, ג'ימי בוחר לשתף אותה במה שקרה לו במדבר, הוא מספר לה על כך שהיה קורבן למארב מתוכנן אחרי שאסף את הכסף, ושאדם אחד – זה שאיתו הוא דיבר בטלפון שנייה לפני שלאלו נכנס אליהם ומייד אחרי שלאלו עזב – הוא זה שעזר לו, הציל את חייו, הרג את כל רודפיו, חוץ ממתנקש אחד, שאותו המציל שלו הרג לבסוף בעזרתו.

קים לא שואלת אותו לפרטים, היא מבינה שהוא בטראומה ומחבקת אותו חיבוק מנחם, אך המעניין הוא שברגע שהכנות במערכת היחסים שלהם גוברת מצדו, גוברת גם יחד אתה התחושה של ג'ימי שהרושם שהסביבה קיבלה הוא נכון, שהוא לא ראוי לה, שהוא לא מי שצריך להיות לצידה שהיא באמת יכולה למצוא לה מישהו יותר טוב.

היא קולטת את קו המחשבה שלו, וממש כמו שכאשר היא ידעה שהוא משקר לה, האהבה שלה אליו, גרמה לה להתעלם מכך שהיה זה תנאי שלה לנישואין שהוא יספר לה את האמת. כך, היא לא מוכנה לשמוע בכלל מצידו כל טענה על כך שהוא לא מספיק טוב עבורה, הסכנה שהוא העמיד אותה בה הפעם, היא מבחינתה גבול שהוא חצה פעם אחת אבל הוא יידע לא לחצות שוב.

המפגש שלה עם הווארד, בזמן שבו היא עוטה עליה שריון של אומץ למרות הפחד שלה מפני לאלו, מעמת אותה עם שני האיומים הגדולים האחרים על הזוגיות שלה ושל ג'ימי, עם חוסר הכנות והשיתוף של ג'ימי ועם העובדה שג'ימי לא נחשב מספיק טוב בשבילה.

 

מהווארד נודע לה כי ג'ימי לא סיפר לה על הצעת העבודה של הווארד, ולא על התגובות הילדותיות שלו אחר כך, בשלב הזה, קים כבר לא מסוגלת כלל לכעוס על ג'ימי על דברים שהוא לא שיתף אותה בהם, אף על פי שנראה לי שהיא כן נפגעת מכך, ומן הסתם מהחשש התמידי המלווה אותה, שזה בטח לא הדבר האחרון שיתגלה לה שג'ימי עשה ולא סיפר לה. היא אפילו מודה בפני הווארד שהוא הדאיג אותה לרגע לגבי ג'ימי, אבל מבטלת את מעשיו של ג'ימי במילים-"וזה הכול?".

היא גם שומעת מהווארד שהוא חושב שג'ימי הוא השפעה רעה עליה, כי נראה לו שהיא עזבה את "מסה ורדה" בהשפעתו של ג'ימי, ואף אדם שפוי בדעתו, לא יעזוב לקוח כל כך משתלם כלכלית.

בנושא הזה הווארד צודק וטועה כאחד, ג'ימי הוא אולי השפעה רעה עליה, אבל לא במובן הפשוט  שהווארד חושב עליו של הסתה והדחה של ג'ימי את קים לדבר עבירה או לפעולות שאינן טובות לה. הווארד אינו יודע שג'ימי התנגד לכך שקים תעזוב את מסה ורדה, הוא אינו מודע לכך שזו הייתה לגמרי החלטה שלה, ושבעצם כשקים בוחרת בכך, יכולת ההשפעה שלה על ג'ימי, גבוהה הרבה יותר מזו שלו עליה. כי ג'ימי באמת תמיד רוצה בטובתה של קים, ומכבד את גבולותיה המוסריים.

כשהווארד מבין מתשובתה של קים, שזה מעליב אותה שהוא חושב שהיא פועלת בהשפעתו של ג'ימי, וכשהוא מקבל בתגובה למה שהוא מפרש ככוונות טובות מצידו, שוב תגובה כועסת, הוא מחזיר בעלבון משלו לדבריה של קים על כך שהיא מכירה את ג'ימי ויודעת עם מי יש לה עסק, הוא אומר לה, שמי שהכיר את ג'ימי באמת היה צ'אק.

באמירה הזו של הווארד שוב כרוכים שני היסודות המאיימים על הזוגיות של ג'ימי וקים, הראשון שהיא לא יודעת הכול על ג'ימי עניין שיכול לנבוע גם מחוסר שיתוף וכנות, והשני שמה שהיא לא יודעת על ג'ימי הוא שלילי. כי זה ידוע שצ'אק לא היה מוכן לתת לצד החיובי של ג'ימי להשפיע על האופן השלילי שבו הוא חווה אותו. ג'ימי הוא לא אדם ראוי.

אז קים שלא רוצה לשאת את המחשבה על פירוק הזוגיות שלה ושל ג'ימי, בוחרת לראות בג'ימי רק את החיובי, להאמין שהוא לא ייחצה בעתיד קווים שהוא לא צריך לחצות, ולא לכעוס עליו על כל מה שהוסתר ממנה בעבר, ואם ג'ימי עצמו חושש שהוא לא טוב עבורה, אז היא יכולה להראות לו שהיא יכולה להיות לא פחות "רעה" ממנו, וזו בעצם ההשפעה השלילית האמיתית של ג'ימי עליה, הרצון שלה ליצור איזון ביניהם.

העובדה שהאדם היחידי שייפגע מהמהלך שלה ושל ג'ימי, מהלך שבעיני רוחה מן הסתם יקרב אותם עוד יותר האחד לשני, הוא האדם היחידי שניסה לעמת אותה עם כל החששות המרחפים מעל הזוגיות שלהם, היא כנראה בונוס מבחינתו של התת מודע שלה. כי הווארד משקף עבורה כרגע את כל הפחדים שלה לעתיד הזוגיות שלהם שהיא רוצה להדחיק מחייה, ממש כמו שהיא הדחיקה את הפחד מלאלו עד שהתברר לה שהוא כבר אינו מהווה איום.

עד כמה רחוק ילכו קים וג'ימי עם התוכנית שלהם? האם ג'ימי צודק וקים שוב תזגזג באורו של היום, ותחליט שלא להמשיך עם התוכנית הזו, או שזה אפילו לא יעלה בדעתה? האם הם יוכלו לחזור בהם אחרי שהם יתחילו בתהליך, ומה יעלה בגורל הזוגיות שלהם שאין לה זכר ב"שובר שורות"? על שאלות אלו ואחרות, דוגמת מה יעלה בגורלם של לאלו שאיש לא מודע לכך שניסיון החיסול שלו נכשל, ונאצ'ו שחולם להתחיל מחדש, נקבל תשובה רק בעונה הבאה. בינתיים אני יכולה רק לומר שגם אם אני לא בטוחה שאני אוהבת את הקו שאליו לקחו את דמותה של קים הפרק, אני חושבת שזה היה חכם מצד התסריטאים ללכת לשם, ולו רק בגלל העובדה שזה מבטיח שגם בעונה הבאה הווארד יוכל לשחק תפקיד מרכזי אחרי שכבר היה נראה שתפקידו בסדרה די הסתיים עם הסירוב של סול להצעת העבודה שלו, ואני מאוד סקרנית לגלות לאן התסריטאים ייקחו את כל הדמויות בעונה הבאה והאחרונה של הסדרה.   

 

אולי יעניין אותך

מימין פוסטר הסדרה "אנחנו הנחשול", נטפליקס, משמאל צילום מסך מתוך הסרט "הנחשול"

הנחשול – כוח דרך משמעת

דיון בסרט האמריקאי "הנחשול" ובמיני סדרה הגרמנית "אנחנו הנחשול"

קים וקסלר, סמוך על סול, Greg Lewis/AMC/Sony Pictures Television

סמוך על סול, עונה 5, פרק 9 – אין עם מי לדבר

דיון בפרק "כביש בחירה שגויה" (Bad Choice Road), הפרק התשיעי בעונה החמישית של "סמוך על סול"

סול גודמן, סמוך על סול, Greg Lewis/AMC/Sony Pictures Television

סמוך על סול, עונה 5, פרק 8 – לחצות את הגבול

דיון בפרק "שליח" (Bagman) הפרק השמיני בעונה החמישית של "סמוך על סול"

5 תגובות בנושא “סמוך על סול, עונה 5, פרק 10 – האהבה מקלקלת את השורה

 1. אהבתי מאד את הניתוח, פחות אהבתי את הטוויסט בדמות של קים שגם אחרי הניתוח העמוק שלך פשוט רגיש לי מאולץ ולא אמין.

  • תודה לך, אני מאוד מבינה את התחושה שלך, למרות שאני חושבת שאני אוכל לשפוט את אמינות השינוי בדמות של קים טוב יותר בעונה הבאה, כשנזכה לראות איך היא מתכוונת להוציא לפועל את התוכנית שלה אם בכלל.

 2. תודה רבה !
  למרות שהיה הרבה אקשן ומתח בפרק, ההחלטה שלך להתמקד במורכבות מערכת היחסים בין 2 הדמויות הכי עגולות בסדרה (על המסך? ) מרגישה ממש נכונה.

  העובדה שאין שום זכר לקים ב"שובר" וגם ב"פלשפורדים" כשג'ימי במנוסה הוא לא יוצר איתה שום קשר (אפילו לא בדמות שיחה טלפון לשמוע את קולה ולנתק) מרמזת על סיום טרגי כנראה. יהיה מעניין לראות איך זה מתכנס ואיך סול גודמן ממשיך לשמור על פאסון וחיוך כובש אח"כ, גם כנראה לאחר שאיבד כל אחיזה בבן אנוש אמפתי וקרוב.

  בכל מקרה, אני רוצה ממש להודות לך על כתיבה איטלגנטית ומקיפה.

  יש עוד פרויקטים בפתח ? סדרות בפוקוס שלך ?

  • תודה רבה, שמחתי לקרוא את דבריך.

   לגבי העתיד של קים, מבין הרעיונות שצצו וקראתי עליהם ברשת, דיברו גם על האופציה שהיא קיבלה זהות חדשה כמו זו שסול קיבלת בסוף "שובר שורות", עוד לפני שובר שורות, עניין שיכול להסביר את העדרה משובר שורות אבל גם את העובדה שסול לא נראה בשובר שורות שבור לב כמו שהיינו מצפים שהוא יהיה אם סופה היה טרגי יותר.
   לגבי ההמשך, יש לי רעיונות לכמה כתבות על סדרות שונות, אבל כרגע אין על הפרק סדרה ספציפית שאני חושבת לנתח את כל הפרקים שלה, אם כי אני מקווה שתגיע בקרוב סדרה כזו שתגרום לי לרצות לעשות זאת.

  • קודם כול אחלה כתבה, סיימתי אתמול לראות את כל 5 העונות של סמוך על סול ואני חייב להגיד שאני די מאוכזב, בעיקר בגלל הדמות של קים בסדרה .
   לדעתי הדמות שלה היא בכלל לא אמינה ולא ברור מה מניע אותה ומה הפך אותה פתאום לדמות "רעה " שרק רוצה לפגוע ולעשות רע לאנשים.
   מערכת היחסים בינה לבין סול גם כן לא אמינה, הרי די ברור שהם לא אוהבים אחד את השני, אז מה משאיר אותם ביחד ??

   לדעתי הכסף פחות מעניין את קים, ואני לא חושב שהתוכנית הזדונית העתידית שלהם נגד הווארד קשורה מבחינתה לכסף ( הרי היא התפטרה מחברת עורכי הדין והייצוג של מסה וורדה ששווה לה הרבה כסף), אז מה כן מניע אותה ??
   לי אין תשובה לשאלה הזאת וזה אחד מהחסרונות מבחינתי של הסדרה .
   הדמות שלה היא דמות מאוד לא ברורה ולא מפוענחת, אנחנו בקושי יודעים על העבר האישי והמשפחתי שלה, ולכן מבחינתי זה החיסרון הכי גדול של הסדרה הזאת .

   דבר נוסף : סול גודמן הוא פשוט לא דמות מעניינת מספיק בשביל לסחוב סדרה שלמה, אנחנו יודעים מה יהיה סופו ואני לא ראיתי לאורך 5 העונות איזשהוא מהפך אישיותי שהוא עבר – הוא תמיד היה נוכל ונשאר נוכל .

   סה"כ הייתי אומר ש 3 העונות הראשונות היו ממש טובות, עונה 4 הייתה ממש גרועה ועונה 5 קצת השתפרה אבל המשיכה את הקו העלילתי הלא אמין .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *