חכו נא עוד רגע – yes חושפת את הפקות המקור שלה לשנת 2018

בין ההבטחות: דרמה מוזיקלית מבית היוצר של "שטיסל" בכיכובו של ליאור אשכנזי, אילן פלד בסדרה חדשה, דרמה על צעירים על הספקטרום האוטיסטי ועוד...

בבוקר יום שני ה- 19/3/2018 חשפו בחברת yes ברוב טקס את הפקות המקור שלהן לשנת 2018 בדרמה ובדוקו, כשאפשר לומר שממש כמו בחשיפת התוכן של השנה הקודמת, גם הפעם לצד הסדרות המוכנות לשידור הוצגו גם סדרות שנמצאות עדיין בשלבי הכתיבה והצילום בלבד.

למעשה, שתיים מהסדרות "פאנץ'" ו"על הספקטרום" שהושקו הפעם, הוצגו גם בשנה שעברה כסדרות בכתיבה, אלא שהפעם "פאנץ'" הוצגה כסדרה שעדיין מצטלמת, ואילו "על הספקטרום" כבר הושלמה והיא אף תוקרן בפסטיבל טרייבקה הקרוב ( 18-29/4/2018) בניו יורק ותעלה כנראה לשידור בארץ בחודשים הקרובים. העובדה הזו יכולה ללמד מן הסתם, על הזמן הרב שלוקח לסדרות בארץ לא פעם לקרום עור וגידים, על רקע זה אפשר להעריך עוד יותר את העובדה ש"ככה זה" שהוצגה אף היא רק כרעיון בשנת 2017 כבר משודרת בימים אלה בערוצי yes, ושתום יער שבשנה הקודמת השיקה את "תום יער עושה את שביל ישראל" כבר אוחזת בחכתה סדרה חדשה. אני בכל מקרה עדיין מחכה לעונה השלישית של "שטיסל" שהוצגה בשתי ההשקות כמשהו שעתיד לקרות מתישהו בעתיד הלא ידוע. ואני מקווה שהעובדה שיוצריה עסוקים גם בהפקות אחרות, לא תדחה את הגעתה עד להשקה של 2019.

באירוע ההשקה גם הבטיחו עונות נוספות ל"תאג"ד", "השוטר הטוב", "כבודו", "הבוזגלוס" ואחרות, אך כאן אתמקד רק בסדרות החדשות, ובהפקות המקור החדשות של yes דוקו. 

סדרות בתהליכי כתיבה

הנוכלות 

 קומדיית פשע מאת אילן פלד ויעל פוליאקוב

העלילה: האחיות המיתולוגיות מירי (אילן פלד) ותקווה (יעל פוליאקוב), חוזרות לשתף פעולה בתור זוג נוכלות "ערמומיות". לאחר שמירי איבדה את כל רכושה וחבריה בשל הסתבכותה של אחותה בחובות והוצאות עורכי הדין היא נאלצה לעבור לאילת, שם עבדה בין היתר כמלצרית מזמרת וכנהגת מונית בשעה שתקווה ריצתה חמש שנים בכלא. במהלך כל התקופה השתיים לא היו בקשר. בתקופת הכלא תקווה הכירה את כל ראשי המאפיה ויצרה קשרים עם העולם התחתון, והיא יוצאת מהכלא עם מסמך מפליל ששווה הרבה כסף.

יוצרים: אילן פלד ויעל פוליאקוב

משך הסדרה: 10 פרקים בני 30 דקות

כמי שאף פעם לא באמת התחברה להומור של אילן פלד, אני מודה שהתרשמתי באירוע מהאופן שבו הצליח הטיזר (שהוצג לאחר הצגת סרט התעודה על משה כחלון) לייצר עניין באנשים שהקשב שלהם כבר התחיל להתפזר, וזה עוד לפני שהם ידעו במה ובמי מדובר.

אגב, אם בעלילת הסדרה מירי היא זו שיכולה להלין על תקווה, בהצגת הסדרה יעל פוליאקוב הייתה זו ש"התלוננה" (או נהנתה מכך) שאילן פלד תמיד משאיר אותה לבד במסיבות העיתונאים.

 

לעבור את הלילה

דרמה קומית מאת שי גולדשטיין ולאה לב ובהשתתפותם

העלילה: תמיר בן טוב (שי גולדשטיין) הוא שדר רדיו ותיק של תכנית בוקר מצליחה. הדיכאון שלו על מות אשתו בתאונה וניסיונו לשקם את חייו עם בנו המתבגר בן ה-15, עולים לו בהתדרדרות מקצועית עד שמנכ"ל תחנת הרדיו מודיע לו כי ייאלץ לעבור לשדר בלילה, ועוד עם שותפה חדשה וצעירה- נטע ליברמן (לאה לב).

נטע היא סטנדאפיסטית צעירה בת 22, המתחילה להופיע במועדוני סטנד אפ בתל אביב. עבורה תמיר היה מושא להערצה שהופך לקולגה, ותוך זמן קצר מסיבות לגמרי לא רומנטיות היא הופכת גם לשותפה בדירתו.

דרך שיחות הרדיו שלהם עם המאזינים אנחנו נחשפים למה שעובר עליהם בחיים כשהסדרה נמצאת בדיוק בפער בין הסיפורים שהם מספרים לעצמם באולפן לבין מה שקורה באמת…

משך הסדרה: 10 פרקים בני 30 דקות

יוצרים: שי גולדשטיין, לאה לב

מכיוון שהסדרה של שי גולדשטיין ולאה לב עדיין בתהליכי כתיבה, הסתפקו באירוע ההשקה בהצגתה רק על ידי מתן במה ליוצריה.

השניים סיפרו כי הם בחרו לקחת את הסדרה שלהם לכיוון דרמטי יותר ולא לכיוון הסטנד אפ כדי לבדל את עצמם מ"פאנץ", ואני מודה שלמרות שהפרמיס הזכיר לי סדרה שאהבתי פעם בשם "שיחות חצות", וחשבתי שהכיוון הדרמטי יכול להיות מאוד מעניין, לא יכולתי שלא לתהות אם הכיוון הזה נכון להם גם כשחקנים.

שי גולדשטיין ולאה לב, צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes

סדרות שמצטלמות

המנצח 

דרמה קומית-מוזיקלית חדשה מאת יוצרי "שטיסל"

העלילה: נוח גמליאל (ליאור אשכנזי), מהמוזיקאים המוערכים בעולם,  בורח מסיבוב הופעות בינלאומי וחוזר לשכונת ילדותו אחרי יותר מעשרים שנה, איש אינו יודע מדוע ולמה. הוא שב להתגורר עם אמו הקפדנית (לאורה ריבלין) ואביו (דב'לה גליקמן) המתגלה לו במצב של אלצהיימר מתקדם, מה שגורם לו להישאר ולנצח על חבורת הזמר המקומית בה חבר האב. כך ממיר נוח את הבמות המפוארות בתבל – בניצוח על חבורת הזמר במתנ״ס השכונתי.

עוד משתתפים: שי אביבי, אפרת בן-צור, דליק ווליניץ, נועה קולר, דולב מסיקה ושירה האס. 

מעבד מוזיקלי: בן יפת יוזם ומעבד מיזם השירה החברתית המדובר "כולולם".

יוצרים: אורי אלון ויהונתן אינדורסקי. תסריטאי ראשי: אורי אלון,  במאי: אלון זינגמן, עורך תסריט: סייד קשוע

משך הסדרה: 10 פרקים בני 40 דקות.

 

אני מודה שהסדרה הזו, שעתידה לעלות לשידור בחודשים הקרובים היא הסדרה שהכי מסקרנת אותי מבין כל הסדרות החדשות. הם קנו אותי כבר במילים "מאת יוצרי שטיסל", העלילה נשמעה לי מעניינת, וצוות השחקנים די בו בלבד כדי להרשים, אך המצחיק הוא שכאשר הקרינו את הקליפ מהסדרה, כל כך נהניתי מהביצוע לשיר "חכו נא עוד רגע" שאמרתי למי שהיה עמי באירוע, שגם אם כל עלילת הסדרה היא רק תירוץ להשמעת ביצועים כאלה, זה כבר שווה מבחינתי. 

 

עיר מקלט 

דרמת מתח על פי ספרו של "ליעד שהם" המתרחשת בעולם הפליטים והעובדים הזרים בת"א

העלילה: ענת (חני פירסטנברג), חוקרת צעירה, מופקדת על חקירת מותה של צעירה שחשוד אפריקאי נראה בורח מביתה בשעות הבוקר המוקדמות. בדרכה למציאת האמת ענת מגלה פוליטיקאים שמנצלים את הרצח כדי לקדם את מעמדם, ארגון פשע מאורגן שהשתלט על השכונה ואפילו עסקאות נשק בלתי חוקיות בחסות המוסד. ענת מסתבכת עם כוחות גדולים וחזקים ממנה, כמו שמעון פארו (דביר בנדק) איש עסקים ממולח ומסתורי שעסקיו לגיטימיים לכאורה, אך בפועל הוא סוחר נשק וסמים שמשמש כ'מנהל בנק' לא חוקי לכספים של הפליטים האפריקאים. לצידה של ענת עומד איתי (דורון בן-דוד),  ראש עמותה שעוזרת לפליטים ומי שלא עושה לו את החיים קלים זאת העובדת האקטיביסטית שלו (מלי לוי).

עוד משתתפים: אסי לוי, אורי הוכמן, נתי רביץ, אורי יניב, שון מונגוזה, מארק רוזנבאום -לא פחות מ-80 שחקנים.

משך הסדרה: 12 פרקים בני 45 דקות.

יוצרי הסדרה: איתן צור ועוזי ווייל, ליעד שוהם

תסריטאי: עוזי וויל, במאי: איתן צור

הסצנות הקצרות שהוקרנו מהסדרה לא היו אמינות במיוחד לדעת מי שצפה בהן יחד אתי, אם כי בהשקה היה נראה שב-yes  מאוד גאים בכך שהסדרה עוסקת בנושא רלוונטי מאוד למציאות ימינו, רלוונטיות שהצליחה אפילו להפתיע את העוסקים במלאכה, שחשבו, כשעלה הרעיון להפוך את הספר לסדרה, שעד שזה יקרה בעיית הפליטים בדרום תל אביב כבר תיפתר.  מעניין אם יצירת סדרות על עולם הפליטים, וליהוק של הפליטים כשחקנים יכולים להוות חלק מאותו פתרון…

באדיבות yes
עיר מקלט, צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes

פאנץ' 

דרמה תקופתית על פריחת סצנת הסטנד אפ בשנות התשעים

העלילה:  הסדרה מביאה את סיפורם של הסטנדאפיסטים הצעירים שהגיעו לתל אביב עם חלום לכבוש אותה, ובמרכזה מערכת היחסים בין אב (צחי גראד)  בעל מועדון סטנד אפ קפריזי ונערץ, ששונא את המיינסטרים ובז לטלוויזיה, לבנו (מאור שוויצר) שעזב עם אמו לאמריקה, וחזר לארץ כדי לקבור את אביו המאמץ בישראל. הבן שמתחבר למועדון ולכל האקשן סביבו, מחליט להישאר בארץ לבקשת אביו ומשתוקק לקחת את העסק של האב למחוזות חדשים, לא פחות מאשר לקבל ממנו חיבוק והערכה

עוד משתתפים: אורלי זילברשץ בנאי, דר זוזובסקי, עוז זהבי, רון שחר, נווה צור, איתי זבולון, גיל קופטש, נועם לוגסי, איצ'ו אביטל ועוד.

משך הסדרה: 12 פרקים בני 45 דקות

מפיק ויוצר- יואב גרוס, תסריטאים ויוצרים: עמית ליאור, שבי זרעיה, רועי עידן, במאי:  דרור סבו

 

צילום: אוהד רומנו באדיבות yes
פאנץ', צילום אוהד רומנו, באדיבות yes

מייקל 

קומדיה שחורה המבוססת על מופע הקאלט 

העלילה: עיבוד לטלוויזיה של ההצגה "מייקל", קומדיה שחורה על משפחה ביזארית המנציחה באופן אובססיבי את בנם מייקל שמת לפני שנים. בין בני המשפחה האחים דובי ורבקה (אבי דנגור, הילה גולדנברג), טוטה (נטליה פאוסט), הדודה הזקנה שמסרבת למות, יסמיניש (מיטל רז), תיכוניסטית מרדנית ומלאת דמיון, ופלג (נדב הולנדר), הנער השתקן מהבית השכן וחברו הטוב של מייקל, שמתנחל אצלם. אסי כהן, שהשתתף במופע כשחקן אורח, יגלם בסדרה מורה לנהיגה שסוד מן העבר מחבר אותו למשפחה באופן מפתיע. הופעתו טורפת את שגרת המשפחה כשהוא מציע לאם המשפחה, רבקה, לקחת אצלו שיעורי נהיגה.

משך הסדרה: 10 פרקים בני 25 דקות

יוצרים ובמאים: מויש גולדנברג ואיתי וייזר  (במאי ההצגה). 

תסריטאי ראשי: מויש גולדנברג  

מוכנות לשידור

על הספקטרום

דרמה קומית שבמרכזה שלושה צעירים על הספקטרום האוטיסטי

העלילה: זוהר (נעמי לבוב), עמית (בן יוספוביץ') ורון רון (ניב מג'ר), הם שלושה צעירים, בסוף שנות העשרים שלהם, המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. שלושתם שותפים לדירת דיור מוגן הממוקמת ברמת גן בלב שכונות רגילות, ונתמכים  על ידי מדריכה העוזרת להם בתפקוד היומיומי. בניגוד לגיבורי מסך אוטיסטים המקובלים בימינו הם לא גאונים, אין להם כישרון יוצא דופן או זיכרון פנומנלי, ולמעשה הם לא טובים בכלום, אבל הם הגיבורים והסדרה מציגה את העולם מנקודת מבטם.

 

עוד משתתפים: אורי גת, אבי דנגור (אבי הזמר, מייקל) דור מוסקל (ערוץ הכיבוד) ורותי הולצמן.

צילום: הסדרה צולמה בעדשות אנמורפיות מיוחדות, שרק מספר בודד של סדרות בעולם צולמו באמצעותן.

משך הסדרה: 10 פרקים בני 30 דקות

תסריטאית:  דנה אידיסיס שכתבה את הסדרה בהשראת אחיה הצעיר האוטיסט וחבריו, במאי: יובל שפרמן

תום יער עושה בגרות 

דוקו-ריאליטי קומי בכיכובה של תום יער

העלילה: תום יער חוזרת לפנימייה החקלאית בכפר הירוק (בה התגוררה במציאות ולמדה בכיתות י"א-י"ב), כדי להשלים בגרויות ומגלה שכדי לסיים את התיכון היא תצטרך לעבור את המסלול שעובר כל תלמיד בשנתו האחרונה בפנימיית הכפר הירוק: לחיות בכפר, להצטרף לשיעורים, לבחור בין תורנות בלול לניקוי האורוות וכמובן להתכונן (בעזרתם של מורים הזויים ואקסצנטריים) לבגרויות בתנ"ך, לשון ומתמטיקה ובסופו של דבר גם להיבחן – ולהצליח.

משך הסדרה: 10 פרקים בני 25 דקות

יוצרים: תום יער, דניאל אדר, יערה אוחיון, אבירם בוכריס

ביני לבין עצמי, תהיתי איזה מסר חינוכי יכולה לשלוח הסדרה הזו לגבי נחיצותה של תעודת הבגרות להצלחה בחיים, אבל אולי אני לא אמורה לדאוג לזה יותר מדי כיוון שלו הייתה לתום יער תעודת בגרות ייתכן שהיא הייתה מצליחה לשכנע את אנשי yes להפיק עבורה את הסדרות, שעל פי דבריה בכנס, היא הייתה מעוניינת שהן יהיו הפרויקטים הבאים שלה: "תום יער עושה את דיסנילנד" או "תום יער עושה את אסי כהן".   

צילום: אוהד רומנו באדיבות yes
תום יער עושה בגרות, צילום: אוהד רומנו באדיבות yes

הסדרות וסרטי התעודה של yes דוקו לשנת 2018:

 

החיים הסודיים של שייקה אופיר

הסרט מפנה את הזרקור אל הנשים המשמעותיות ביותר בחייו של שייקה אופיר: אלמנתו לידיה, בתם, השחקנית קארין אופיר, וגם, בפעם הראשונה מול המצלמות – עתליה, בתו מנישואיו הראשונים, אותה עזב בניו יורק . הסרט משרטט באמצעות סרטונים משפחתיים שנחשפים לראשונה בסרט זה, קטעי ארכיון נדירים וראיונות עם אנשי במה ובידור, את דיוקנו של האומן המוכשר והמחיר האישי הכבד ששילם. 

יוצר: ארי דוידוביץ׳

 

טרנסקידס

סדרה דוקומנטרית של הבמאית הילה מדליה ("למות בירושלים") העוקבת אחר ארבעה בני נוער טרנסג'נדרים ובני משפחותיהם, הסדרה שופכת אור חדש על ההשפעות האישיות והחברתיות של שינוי מגדרי בגיל ההתבגרות הנפיץ בכלל, ובישראל בפרט.   

 

 

המועמד

סרטם של טלי שמש ואסף סודרי ("מוות בבאר-שבע", זוכה פרס אופיר 2016) מציג לראשונה הצצה אינטימית לקמפיין הבחירות של מפלגת "כולנו", ומלווה את כחלון והצוות הקרוב אליו – מקמפיין הבחירות ב-2015 ועד לכניסתו ללשכת השר. 

 

 

תיק חיי

סדרת "פשע אמיתי" – בלבו של כל אחד מהפרקים, עומד מְסָפֵּר אחר – בין אם שופט, סנגור, חוקרת או תובע. כל אחד מהמְסָפְּרים לוקח את הצופים למעקב אחר נבכי תעלומת הרצח שטלטלה את חייו.

פרק הפתיחה של הסדרה חוזר לפרשת רצח כפול וחטיפה משנת 1996, אז רצח הפיזיקאי פרופ' עמירם הוכברג את בת-זוגו ואימא שלה, וחטף את ילדם איתי, שהיה אז בן 11, אל מחוץ לישראל. סנ"צ דורית בן מאיר ראש הצח"מ, מגוללת לראשונה בפני המצלמות את סיפור החקירה המאומצת שהביאה ללכידתו של הרוצח, ולהחזרת איתי לישראל. כיום, כשהוא בן 32, מפגישה הסדרה את איתי עם דורית, החוקרת שפענחה את הפרשה שהפכה לתיק חייה. 

יוצרת: נילי טל

 

תמונות באדיבות YES
משמאל (בכיוון השעון) : "המנצח", "על הספקטרום" צילום אוהד רומנו, "נוכלות", צילום עדן נינוה ארביב, באדיבות yes
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אולי יעניין אתכם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.