המרוץ למיליון, עונה 5, פרק 2

המירוץ למיליון 5

מיהם סם ופרודו של המרוץ? מי מעריץ את אורנה ברביבאי? ומתי יקום הריאליטי קורס לתוך עצמו? טור נוסף של רמונה המסקרת את הפרק השני של העונה החמישית במרוץ למיליון

 

עכשיו זה באמת התחיל!

אחרי פרק פתיחה מקרטע משהו, אתמול התחילה העונה, כמו שצריך. הפרק השני היה טוב מקודמו בכל כך הרבה אספקטים, גם מבחינת המשימות, שהצטלמו הרבה יותר טוב ונתנו הצצה מלאה יותר לדינמיקה השונה שבין הזוגות וגם מבחינת הקצב והזרימה. בניגוד לפרק שעבר, ובעצם, בניגוד לעריכה שהייתה כל העונה שעברה, אפשר היה להבין טוב יותר לאורך כל הפרק מי הזוג בראש ומי האחרונים שתמיד בסוף, אפילו בחרו לוותר על בניית המתח המזויף של הרגעים האחרונים, ידענו מראש שיוסי ולי לא יזכו להמשיך את המסע ושהברמניות מפתח תקווה עברו. מבחינתי, כמי שבעיקר מתעניינת בגורם האנושי ופחות במשימות ובנופים, הפרק הזה היה טוב מקודמו הרבה בשל המתמודדים. אם בפרק שעבר הרגשתי שנעשה קופי פייסט לליהוקי העונה שעברה, הפעם הייתה תחושה שונה, רעננה יותר, אם כבר, היחידים שעוררו בי דה ז'ה וו היו יוסי ולי, אבל לא למרוץ למיליון אלא ליפה והחנון (יקום הריאליטי קורס לתוך תוכו), לא שזקפתי זאת לרעתם, להפך, הם היו מהזוגות שיותר חיבבתי הפרק והיה לי צר להיפרד מהם.

יוסי הוא טיפוס, אבל מסוג הטיפוסים שהם זהב לריאליטי, כי הוא לא מתאמץ להיות "טיפוס", הוא פשוט הוא עצמו, עם המוזריות שלו, עם היציאות המצחיקות, עם הקראש על אורנה ברביבאי, ואפילו תוך פרק אחד הוא עורר בי המון אהדה, ולא רק הוא, גם השותפה שלו, לי, שהיא אחד האנשים המכילים והסובלניים שיצא לי לראות לאחרונה בטלוויזיה. הם משלימים אחד את השני בצורה מאוד יפה, אני חושבת שלו הם היו מצליחים בכל זאת להתברג בשישייה הם גם היו משתפרים בביצועים בזכות החברות ההרמונית שלהם. אני לא יודעת עד כמה ההתברברות שלהם בסוף הייתה קריטית, יש משהו עצוב בצפייה באדם מפקפק בעצמו כשאתה יודע שהוא צודק וזה פשוט לחץ וחוסר ביטחון, בעיקר אם זה עולה לו בהדחה. העדפתי לראות את הבנות מפתח תקווה מודחות, לא מפני שהיה לי משהו נגדן, אלא מפני שלא היה לי משהו בעדן, בניגוד ליוסי ולי, שאותם אני מרגישה שאני כבר קצת מכירה. לגבי הברמניות מפתח תקווה אני רק יודעת שהן ברמניות. מפתח תקווה. ושהן חדורות מטרה כי יש להן מטרה והן מאוד חדורות כלפיה. זהו, ומבחינתי זה גם היה יכול להישאר כך, אבל אם הן כבר נשארו, אני מקווה שנראה מהן קצת יותר מזה. אבל היה גם משהו חיובי בהדחה של יוסי ולי, התחושה שלראשונה ההפקה מוכנה לאבד זוג מעניין ולא עושה כל מיני פויעלע-שטיקים כדי להשאיר אותו במרוץ, אז היה לי חבל בשביל יוסי ולי ופחות חבל בשביל המשחק, אם כי בסוף אני כבר כנראה לא אדע לעולם מה עץ דקל מסמל בגרפולוגיה.

המרוץ למיליון 5

יוסי לי. מתוך דף הפייסבוק של המירוץ למיליון

מלבד יוסי ולי, חיבבתי עוד שני זוגות הפרק. ראשית כול, האחים השפלנים, סם ופרודו. ליהוק פנטסטי, משום שהם באמת לא מסוג האנשים שהייתי מצפה לראות במרוץ או בריאליטי בכלל. הם לא הזוג הכי אנרגטי בעולם, למעשה, הם כל כך בשאנטי שלהם, שזה היה מפתיע ומשמח כאחד לראות אותם במקום השלישי המכובד. גם לגביהם אפשר להרגיש את הנינוחות הזו, הם מה שהם, הם לא משתדלים להצחיק או לרגש והם אוהבים אחד את השני ואת אימא וזה רוק'נ'רול, אבל בצ'יל, בשלנגה, בטבעי. חיבבתי גם את הכדורגלנים, ציון ואביב, שמסתמנים הפרק כזוג חזק שיודע לעבוד טוב ביחד ועם כישרון טבעי לאוריגמי. הם היו יכולים להיות במקום הראשון, אילו הם היו עובדים קצת פחות "לפי הספר", אבל דווקא זה מה שגרם לי לחבב אותם יותר ולהזדהות עם הבאסה שלהם כשזוג אחר כמעט ועקף אותם במשימת האורז כשהוא מנצל את היתרון שהם השיגו להם ואת האבירות הג'נטלמנית שלהם שמנעה מהם מלמחות על הפלישה לטריטוריה שלהם. זה לא ששון וקים עשו משהו לא מוסרי, אפשר להבין אותם בלחץ של המרוץ שאין זמן לדקדוקי עניות ולענייני נימוסים והליכות, אבל שמחתי שציון ואביב הצליחו בכל זאת להגיע הרבה לפניהם ושהפעם ה-Good guys don’t come last, אלא אפילו מגיעים למקום השני. גם החברות המתולתלות עושות רושם של זוג חזק וענייני, אין לי הרבה מה לומר עליהן חוץ מזה שהם נראות ג'דאיות ובסך הכול השאירו עלי רושם טוב וסימפתי.

הזוגות החלשים יותר בעיני כרגע, מלבד החברות הפתח תקוואיות, הם שני הזוגות, זה עם המתח המיני (נניח) וזה עם הסתם מתח. חלשים מהבחינה הטלוויזיונית בלבד, כי דניאל וגלי (הייתי צריכה לגגל כדי לזכור איך קוראים להם), הגיעו למקום הראשון, אבל אני אפילו לא מצליחה לזכור איך הם הגיעו לשם.

גם בפרק הנוכחי התחילו במשימת האקסטרים, במבנה ההיסטורי של מגדל המים של יבנה (משנות השמונים של המאה שעברה!), אבל הפעם זו הייתה משימה שהצטלמה טוב יותר, גם בזכות העובדה שהיא צולמה ביום ולא בלילה כמו משימת החישגדים. ממשימת האקסטרים המשיכו למשימה המשולבת, בה אפשר היה לבחור בין אמבט קרח לברבורי מגבות (בפרק שעבר לא הייתה אופציית בחירה). רוב המשתתפים העדיפו את האמבטיה, לצערי, כי המשימה השנייה הייתה יותר מעניינת לצפייה. אני יכולה להבין למה הזוגות העדיפו שלא להתברבר עם הברבורים, מתוך מחשבה שהמשימה השנייה תהיה מהירה יותר, ואולי גם מתוך תמימות מסוימת. ביום שמשי, כשרצים ומזיעים, קשה לדמיין עד כמה קרה ולא נעימה תהיה אמבטיה של 8 מעלות. אחר כך עברנו למשימת התוכן השיווקי, שהייתה מעניינת ואמינה כמו הקפה התפל וחסר הטעם שאפשר לשתות בחנויות הנוחות של תחנות הדלק הנ”ל והייתה הנקודה החלשה של הפרק (אם כי היא סיפקה קטע נחמד כשאחד הכדורגלנים שאל חב”דניק עם דגל משיח אימתני איפה יש פה משהו צהוב), וממנה למשימת אורז בן גוריון, שגם הייתה חביבה ואינטראקטיבית וגם לימדה אותי משהו שלא ידעתי! לא ידעתי שהפתיתים פותחו בארץ ולא ידעתי שהסיבה לכך נעוצה בבן גוריון. אני לא חובבת פתיתים, אבל מעתה יש לי יותר ריספקט עבורם.

בפרק הבא: כל הדרכים מובילות לרומא.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *