המירוץ למיליון אולסטארס, הסבב השני באקוודור – דם, צפרדע ודמעות

המירוץ למיליון , רשת

סיכום פרקים 27-29 בעונה השמינית של המירוץ למיליון

"איפה, למה, איך וכמה זו חידה, זו חידה
וגם מי זה, מה זה, מה ואיך זה 
אם תדע תקבל נקודה
מי גילה את החשמל?
מי המציא את הגלגל?
ומהי בירתה של אקוודור?
איך כולאים את הברק?
איך צדים את המקק?
מי כתב את פו הדוב?
יש כאן שאלות לרוב"

(מתוך שיר הנושא של התוכנית "שניים בראש אחד" שכתב והלחין נפתלי וגנר וביצע ששי קשת)

מאז שהזוגות במירוץ למיליון הגיעו לקיטו, בירתה של אקוודור, השורה "ומהי בירתה של אקוודור?" התנגנה בראשי ולא הניחה לי עד שלא הצלחתי להיזכר בתוכנית ממנה היא נלקחה, ובשאר המילים בשיר. ואז שמתי לב שחוץ משאלת בירת אקוודור שעליה ענה הפעם המירוץ, אפשר למצוא בשיר הנושא של תחרות הזוגות הקדומה של הטלוויזיה הישראלית, ששודרה בתחילת שנות ה-80, עוד משפטים שיכולים להוות רפרנסים לפרקים האחרונים של המירוץ, כשהמוביל שבהם הוא כמובן המשפט "יש כאן שאלות לרוב".

אם אתם תוהים לאיזה שאלות לרוב אני מתכוונת, אז יש כמובן את השאלות שיעל ויוסיאל מתכוננים שישאלו אותם בסבב המירוץ הבא על סבב המירוץ הנוכחי, ויש את השאלות המתעוררות לגבי משפחתם של עומר ונטע כמו איפה הסבתא, וציון שנפטר איזה מספר בעל הוא היה בדיוק, אך אני מתכוונת בעיקר לעובדה שחוסר השקיפות של העריכה לגבי זמני הנסיעה של הזוגות והעיכובים שלהם בדרך מעוררים תדיר אצל הצופים תחושה של התערבות של ההפקה, או לפחות במקרה שלי תמיהה גדולה של "איפה, למה איך וכמה ומה בדיוק קרה עכשיו?
הפעם התמיהה הזו צפה גם אצל המתמודדים עצמם, כשהטיבו לתאר אותה יעל ויוסיאל:

יעל: לא, אני חייבת להבין איך זה קרה הדבר הזה, אני עצבנית
יוסיאל: שיצאנו ראשונים מהמלון
יעל: מה, זה אמיתי דבר כזה? שי ושני עוצרים קונים גלידות. לא מבינה מה קורה פה.

אז כן יעל ויוסיאל הוזנקו ראשונים למשימה הראשונה, ובדרך המונית שלהם אף נראתה בדיוק באותה נקודה עם המונית של שי ושני שאכלו מהגלידות שקנו קודם לכן, בקטע שחימם את הלב לכל מי שכמוני אוהב לראות את הזוגות ביחסים טובים האחד עם השני, במיוחד לאחר הבעיות שהיו ביניהם בתחילת העונה. אבל איכשהו באורח פלא יעל ויוסיאל הגיעו אחרונים למשימה הראשונה.

למרות שהמירוץ לא תמיד עונה על השאלה איך זה קורה שזוגות עוקפים בנסיעה האחד את השני, הוא כן מגלה לנו שהשאלות האלה הרבה פחות מטרידות אותך כשאתה זה שעוקף ולא שנעקף, כי עובדה היא שיעל ויוסיאל, שלאורך כל היום נעקפו בהגעה למשימות בנסיבות לא ברורות, ושבמן צדק פואטי אולי, הצליחו להגיע לנקודת הסיום במקום הרביעי והלפני אחרון, ולא גילו סקרנות ולא הרגישו שום צורך לברר איך זה קרה שהפעם הם הגיעו לפני השפלנים שיצאו לפניהם.

סבב המשימות השני באקוודור, אחרי ההדחה של אש ואליס, התחיל במשימה בה היה על הזוגות לעבור טקס טיהור שאמאני. שני שצפתה כנראה יותר מדי בנאשיונל ג'אוגרפיק (החלטתי שיש דבר כזה) טענה לפני המשימה שבטקסי הטיהור שהיא ראתה בטלוויזיה, נהוג לשתות דם (פרה). ההערה שלה אולי הכניסה את שי לטראומה עוד לפני שהגיעה אליהם הקערה עם התרופה המטהרת שהם היו צריכים לשתות, והתבררה כאלוורה, אך היא גם הייתה הדבר היחיד שגרם למשימה להיראות בעיניי פחות נוראית ממה שהיא הייתה. לפחות לא נתנו להם באמת לשתות דם אמרתי לעצמי, כשאני תוהה מה היה קורה אם היו מביאים להם לשתות משהו כזה, והאם זה היה גורם לכל הזוגות להתמרד.

מרד שכולם שותפים לו, הוא מרד שיכול לשנות דברים, אך כמו ששי שהתעכב שעות בגלל הקושי שלו לעכל את האלוורה המגעילה גילה (ועוד רבים אחרים לפניו) מרד שעושים לבד גורם או לוויתור והפסד, או לבזבוז זמן שבסופו בכל מקרה חייבים לבלוע את הצפרדע.

ואם כבר מדברים על הצפרדע במערכה הראשונה, היא כמובן שתופיע במשימה השנייה, משימה מהסוג שראינו כבר במירוץ למיליון הישראלי בעבר, ובה על הזוגות למיין בעלי חיים, ולהעביר אותם למקום הנכון. העובדה שהמדובר בבעלי חיים שאיש מהמתמודדים לא ממש נהנה לגעת בהם (מה שהביא לכך שוובה ואלה מאוד חסרו לי במשימה כי רציתי לראות זוג שהמשימה הזו לא מאמללות אותו).

גם נטע ועומר וגם בן ואורי התקשו בהעברת הצפרדע / קרפדה למקומה, ואורי אף ניסה להתחבר אתה בראשו כדי להצליח להתגבר על רתיעתו הפנימית. הוא אומנם טעה לחשוב שהצפרדע כשרה, אבל הוא ובן לא טעו כשאמרו – לאחר שההפקה סירבה להרגיע אותם ולומר להם שבעלי החיים לא יכולים לפגוע בהם, והסתפקה רק בלומר שיש שם פרמדיקים למקרה הצורך – "זה לא המירוץ למיליון. זה היה אפקט הפחד", ובכך ניסחו על המסך ביקורת שנשמעה לא מעט בקרב הצופים בזמן האחרון על סגנון המשימות במירוץ.

 

אז כן יש יותר מדי משימות התעללות והפחדה במירוץ למיליון לדעתי, ומדבריו של עומר לנטע

"פה לא יתנו לך ליהנות, יוציאו לאנשים את המיץ, יגרמו לנו למרר בבכי"

נראה שגם המתמודדים מרגישים שההפקה מבטיחה למשתתפי המירוץ למיליון ממש כמו צ'רצ'יל בשעתו "דם יזע ודמעות",  אך דבריו של עומר שנאמרו בדרך ל"משימת" מפגש המשפחות שבו באמת כל המתמודדים אכן מררו בבכי, הדגישו את העובדה שיחס טוב פתאומי אחרי תקופה קשה גורם להרבה יותר דמעות, מאשר יחס רע מתמשך. כי רק כשיש טוב פתאומי, אנשים מרשים לעצמם להרגיש כמה רע באמת היה להם.

שתי המשימות האחרונות באקוודור, לאחר המפגש המשפחתי היו כבר פחות תובעניות מבחינת הגעלה והפחדה, ודרשו דברים שזה הגיוני יותר לדרוש במירוץ למיליון כמו כושר גופני, יכולת תקשורת, ושימת לב לפרטים.

מה שאני שמתי לב אליו שוב, זה עד כמה תכנון מראש של מה שהולך להיות במשימה הוא חסר משמעות וחשיבות, כולם דיברו על כמה כוחות המפגש המשפחתי נתן להם להמשך הדרך, ולא היה לזה שום זכר ברגעי הקושי במשימות הבאות.

עומר גם ביקש בתחילת היום מנטע שהם יתחייבו שלא לריב האחד עם השני, מה שלא ממש עזר לו שלא לכעוס עליה אחר כך כשהיה נראה לו שהיא לא מאורגנת במשימת זיהוי הוורדים, או כשהיה נראה לו שהיא מגזימה בתגובות שלה, במשימת מיון בעלי החיים, מזלו שנטע לא הסכימה להתחייב לכך שהם לא יריבו, אלא רק לכך שאם הם יקלעו למריבות הם ישלימו מהר, והם אכן השלימו מהר.

מכיוון ששניהם חמי מזג, הם מסוגלים לצרוח האחד על השני, ולשכוח מזה שנייה אחר כך כשהם נרגעים. ומכיוון שעומר פחות מוחצן מנטע הוא נתפס כמי שמכיל אותה יותר, אף על פי שכמסתכלים על הזוגיות שלהם היא עושה במשימות לא פחות ממנו, וביחס ליתר הזוגות המעורבים של גבר ואישה, הבחירות שלה ושלו בחלוקת המשימות ביניהם הן הכי לא המובנות מאליהן.

אבל אם כבר מדברים על להימנע ממריבות, אין ספק שהיה יפה לראות במשימת בניית הטוטם גם את האחים השפלנים וגם את אסף ונתא נמנעים מלהגיע למריבה. הפעם היה זה אסף שהפליא לתאר איך צריך שניים כדי לריב, ומכיוון שהוא החליט שהוא לא רב ולא מתעצבן, ונשאר רגוע אל מול ההתעצבנות של נתנאל, לא נותרה לנתנאל ברירה אלא להירגע גם הוא בסופו של דבר.

אסף ונתא גם הרשימו אותי באופן הפרופורציונלי שבו הם קיבלו את העצור שלהם. שמחתי גם לראות שעומר ונטע ממשיכים לא לתת להם עצור, ממש כמו ששעשע אותי לראות שהפרק הגענו ליום שבו נראה כאילו שי ושני תיאמו את העצור שלהם עם יעל ויוסיאל.  

בסופו של דבר, כל העצורים והעקיפות לא שינו הסבב דבר, וסיימנו  את המסע באקוודור בפרק ללא הדחה, כשהשם שנתנו ברשת לפרק "הדחה לפני ברזיל" שובר שיאים של חוסר אמת בפרסום. אני לעומת זאת הבטחתי לכם רק דם, צפרדע ודמעות ובכך הושלמה משימתי.

אולי יעניין אותך

ג'ין, סמוך על סול, עונה 6

סמוך על סול, עונה 6, פרק 12 – הוא היה טוב

דיון בפרק "דמעות" (Waterworks), הפרק ה -12 בעונה השישית של "סמוך על סול"

הווארד, סמוך על סול, עונה 6

סמוך על סול, עונה 6, פרק 7 –  אפקט המקק

דיון בפרק "תכנון וביצוע" (Plan and Execution), הפרק השביעי בעונה השישית של "סמוך על סול"

הווארד, סמוך על סול, עונה 6

סמוך על סול, עונה 6, פרק 6 – לשלם את המחיר

דיון בפרק "קרדום וחפירה" (Axe and Grind), הפרק השישי בעונה השישית של "סמוך על סול"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.