פרויקט מסלול 12, פרק 7: הרע, הרע והמכוער

פרויקט מסלול 12-7

נעליים! אי אפשר לחיות בלעדיהן ואי אפשר לרגום את עובדי משק הבית שלך בהן

אחרי שנזכרנו בחזרתו המרגשת של ג'סטין לתכנית ולחיינו ומחינו דמעה, הגיע הזמן לאתגר השבועי. המעצבים נלקחו למחסן האביזרים של מארי קלייר, אגף הנעליים, ולאחר חידון חביב בנושא אופנה (ממנו גם השכלתי קלות, הידעתם שההשראה של כריסיטאן לובוטן לסוליה האדומה הגיעה מלק לציפורנים של אחת מעובדותיו? אם כן, פנקו עצמכם בזוג נעליים), כל מעצב שידע תשובה בחר ממבחר מצומצם את זוג הנעליים החביב עליו, מלבד אלכסנדרה שזכתה באתגר הקודם ולכן בחרה ראשונה אוטומטית. פה למעשה התחילה הבעיה. אני אישה, לפיכך, אני מצווה לאהוב נעליים, אבל אני לא זוכרת שאף נעל מהמגוון עוררה בי תשוקה עזה לצרפה לארון הפרטי שלי. אלכסנדרה, שכאמור יכלה לבחור ראשונה, ישר התבייתה על סנדלי גלדיאטורים מכוערות במיוחד באורך מגף, ואימצה אותם בחדווה. בביצ'יות משהו היא הפטירה בטסטות שבטח כל שאר המעצבים רצו אותן אבל הר הבית בידה, מואההה. אין לי מושג למה שמישהו בכלל ירצה בזוג נעלים כל כך מכוער. בכלל, כל טרנד סנדלי הגלדיאטורים נפלא ממני, אני פשוט שונאת אותו. בדוחק אני יכולה לעכל לפעמים סנדלי גלדיאטורים. נגיד, על גלדיאטורים. בקולוסיאום. עם אריה ממש רעב בסביבה.

 

פרויקט מסלול 12-7
חידון הנעליים הגדול. Lifetime©

חוץ מסנדלי הגלדיאטורים היו גם נעלי ליצן מהניינטיז, שאותם לקחה דום, מגפי אישה יפה בזמש עם כפתורים שעברו לחזקתו של ג'רמי, נעלי רוקי-לכה-בז' סתמיות שבחר אלכסנדר, נעלים של נשים שקונות הרבה תכשיטי טורקיז ושמלות בהגרה שקארן אימצה, נעלים שקונים בחנות מזכרות בטיחואנה תחת השפעת טקילה לג'סטין, גרסה יותר מתקבלת על הדעת של מוטיב הגלדיאטורים על סטילטו לקן, מגפונים עם ניטים בקצה להלן, נעלי הבית של יו הפנר לבריידון, נעלים שנשכחו על הסט של הסרט האחרון של טים ברטון לקייט ולמירנדה נשאר הזוג האחרון, הנעליים האדומות של המכשפה מארץ עוץ שנפלו בחלקה של מי שבחרה אחרונה. למרות שהיא התבאסה ממיקומה היא הצהירה שאלו הנעליים שבעצם רצתה. בכלל, כולם היו נורא מאושרים מהנעליים שלהם.

 

כשחזרו המעצבים ממוד, התברר ששני מעצבים החליטו לקנות בד טרטן משובץ עבור מכנסיים: אלכסנדר ומירנדה. אלכסנדר היה זה שרטן והתבאס יותר מהשניים, טען שלפי האתיקט הבלתי כתוב, מירנדה לא הייתה צריכה ללכת על הרעיון שלה אחרי שהוא כבר קנה את הבד שלו, אך התנחם במחשבה שהמכנסיים שלו יפים יותר. אני לא יודעת אם מירנדה הייתה בכלל מודעת במוד לאיזה בד קנה אלכסנדר ועבור מה, אגב, וזה לא משנה, כי את העיצוב הם עושים קודם לכן. טים לא התלהב מהמראה של מירנדה אבל היא החליטה להתעלם מהמשוב שלו, בטענה שכל פעם שהוא אמר לה לשנות משהו והיא הלכה על פי עצתו היא נדפקה. זה לא שאני חושבת שטים לא יכול לטעות (הוא טעה למשל בשבוע שעבר עם התחרה של ג'סטין), אבל אחרי כל כך הרבה עונות נראה שהוא בדרך כלל צודק, ושלעצות שלו יש ערך לא מבוטל. גם באתגר הראשון מירנדה החליטה לא להקשיב לטים, ולמרות שקיבלה בהתחלה קודוס מהשופטים על השמלה, כשהם גילו שהיא למעשה עברה על חוקי האתגר הם העבירו אותה מראש הרשימה לתחתיתה. העצה שנתן טיפ לבריידון למשל התבררה כנכונה, למרות שבריידון לא פתר לבסוף נכון את הבעיה. זה העניין בקבלת משוב ממנטור, הוא יכול להגיד למעצב מה לא עובד, הוא לא צריך לומר לו איך לפתור את זה. אם מעצב פותר בעיה בצורה שיוצרת בעיה חדשה, זו לא אשמתו של טים.

מסלול!

 

את התצוגה פתח קן, שציוות לזוג הנעלים שלו שמלת מיני מבד שנראה כמו עור תנין עם פפלום. היא הייתה איכשהו בסדר, באופן יחסי למה שהיה השבוע, אבל כשלעצמה לא סבלתי אותה. הבד? מכוער (השופטים התמוגגו ממנו), השרוולים נראים מאולצים, מפתח הצוואר מציק לי בעין, הוא נראה כמו מלתעות זעירות שהולכות לנגוס בצווארה של הדוגמנית, בכלל, זו שמלה שאינה ידידותית למשתמשת, היא בעיקר נראית לא נוחה. הייתי אומרת שזו שמלה שהייתה יאה לאלכסיס בשעתה לו הייתה יוצאת למועדונים אבל במחשבה שניה גם אלכסיס חובבת הפפלום לא הייתה מוכנה להשתחל לשמלה שאינה מכבדת את נתוניה הטבעיים. כרגיל, לקן יש אישיו עם החזה הנשי. השמלה נועדה לגברים או לנשים שעברו כריתת שד כפולה. וכאמור, זה היה אחד הדגמים הטובים. השופטים התפעלו כל כך עד שבחרו את השמלה הזו לאחת משלושת העיצובים הטובים, והאמת שלפחות בכך הסכמתי איתם.

פרויקט מסלול
הדגם של קן. Lifetime©

את הדגם של ג'רמי השופטים שחטו, אבל הוא לא היה כזה גרוע. הבנתי מה הוא ניסה לעשות עם הטופ, זה פשוט לא צלח, אבל הרעיון כשלעצמו לא היה רע. הוא השקיע את היצירתיות שלו במקום הלא נכון, הסודר נראה כאילו נעשה מנייר טואלט ולכל העסק היה סקס אפיל של סקס והעיר הגדולה פתח תקווה. אם הסודר היה מוצלח זה דווקא היה יכול להיות חינני, אבל, ובכן, לא. החלום ושברו אפיינו גם את הדגם של בריידון. היה לו רעיון מעניין עם בד שהוא רצה לנסות, הבעיה הייתה שלא היה לרעיון הזה קשר לנעלי יו הפנר שבחר. טים הניא אותו מללכת על שמלת ערב מלאה אז הוא החליט להפוך את השמלה לטופ בלבד ולצוות לה חצאית קלוש A. החצאית הזכירה לי את קורס התפירה שלקחתי אחרי הצבא, זו הייתה בול הגזרה מבורדה של החצאית שכיכול למדתי לתפור, והתבאסתי כי זה היה מאוד לא אופנתי בזמנו. הרעיון של הטופ מעניין, אבל עמוס מדי, מבין הקפלים הוא הניח קישוטים שנראו לי כמו עלוקות, החצאית פשוטה מידי, לא מתחברת לטופ למרות הדמיון בצבעים וממוקמת גבוה מידי על המותניים. בין שני החלקים אין קשר לנעליים והסטיילינג מזעזע.

פרויקט מסלול
הדגם של ג'רמי. Lifetime©
פרויקט מסלול 12-7
הדגם של בריידון. Lifetime©

על השמלה של דום טים אמר שהשופטים או ימותו עליה או ישנאו אותה, ולפי הפרצוף שלו היה ניכר לאיזה מחנה הוא שייך. אני גם לא אהבתי אותה, אבל יאמר לשבחה שהיא התאימה לנעליים המחרידות שדום בחרה, ושלדוגמה הגרפית כשלעצמה היה פוטנציאל (עם קריצה למוסקינו), אבל הבד היה נוראי ובגדול הדוגמנית נראתה כמו עוד ניצבת בסדרת הפאר הפאואר ריינג'רס. גם הדוגמנית של ג'סטין הגיחה מאיזה לייב-אקשן דל תקציב, הכירו את גיבורת העל בת-דודה-של-אשת-החתול. כוחה של גיבורת על זו בישבנה, היא מועכת את אויביה כשהיא יושבת עליהם. ג'סטין ריבד כנראה את ישבנה של המודל שלו בבד שהיה אמור לשמש לג'קט, ולכן נשארו לו רק שרוולים. לא ראיתי את הקשר לנעליים אבל מילא. הן היו מכוערות. עדיף להכחיש כל קשר אליהן.

פרויקט מסלול 12-7
הדגם של דום. Lifetime©
הדגם של ג'סטין. Lifetime©

השופטים התפעלו מאוד גם מהדגם של אלכסנדריה. כן, זה היה אחד הדגמים המוצלחים על המסלול באופן יחסי, לא, לא אהבתי אותו. הדגם התאים לסנדלים האיומות, הדוגמנית נראתה כפליטת עולם דיסטופי שלא הספיקה לבקר במספרה אחרי ההפצצה הגרעינית, החיתוך של התחרה היה מעניין אבל… זו הייתה סתם טוניקה, טוניקה קצרה מעוטרת בתחרה. לא בכדי ההתאמה לנעליים הייתה מושלמת, גם גלדיאטורים במקור לבשו טוניקות קצרות, רק שלהם היו גם קסדות, שבמקרה הזה היו יכולות להטיב עם הפריזורה של הדוגמנית. הדגם של קארן משום מה לא הגיע לתחתית. אם לי הייתה הבחירה, זה היה הדגם המפסיד השבוע שבעטיו הייתי שולחת את קארן הביתה, אבל השופטים כנראה שוכחים שהיא שם. קארן פשוט תרגמה את הנעליים לבגד ולמרבה הצער היא השתמשה בגוגל טרנסלייט. זה היה מכוער, זה היה חסר צורה, זה היה מרושל, זה היה אנטי-עיצוב וזה היה מלווה בג'קט מהסוג שקונים במבצע בסופר.

הדגם של אלכנסדריה. Lifetime©
פרויקט מסלול 12-7
הדגם של קארן. Lifetime©

אני לא יודעת למה קייט החליטה על איפור של מלכת הלבבות ומשקפי שמש זבוביים לדוגמנית שלה. אולי ברגע האחרון היא הבינה שאין שום קשר בין הדגם שלה לנעליים. כשלעצמו זה היה דגם מכוער. חצאית גבוהה עם חיתוכים מטופשים, חולצה מזעזעת, עקומה, מרושלת, משמינה ובעיקר נראית לא נוחה. מה הפלא שאחרי מראות כאלו הדגם של הלן נראה כמו נווה מדבר? השופטים געו מאושר לנוכח הדגם שלה, בלי שום פרופורציה למה שהינו: שמלה שחורה פשוטה מאוד אך מחמיאה, בלי שום ייחוד או ערך מוסף, ושכמייה שהיא אומנם אלגנטית אבל גם מיושנת ומבוגרת מאוד. הקשר לנעליים? אפס. כלומר, השמלה והשכמייה שחורות וגם הנעליים, ובכך מתמצה הדמיון. אני שמחתי לראות מהלן מראה אלגנטי ולא עוד יצירה דיכאונית בבז', אז מבחינתי הגיע לה לזכות, מה גם שזה היה דגם היחיד הלביש על המסלול.

הדגם של קייט. Lifetime©
הדגם של הלן. Lifetime©

Send in the Clowns! הדגמים של אלכסנדר ומירנדה יצאו זה אחר זה. שניהם היו גרועים בעיני, אבל היו גרועים מהם. לא אהבתי את הבד המשובץ, לא אצל מירנדה ולא אצל אלכסנדר. אלכסנדר יצר ממנו סקיני, שהיו בסדר מבחינת הגזרה, והמכנסיים הגבוהים שתפרה מירנדה היו יכולים להיות יפים בצבע ודוגמה אחרים. הבעיה הגדולה שלה הייתה דווקא הטופ, זו כבר פעם שניה שהיא שולחת טופ כזה למסלול וגם בפעם שעברה היא נקטלה עליו. הציוות בין הטופ הלבן והמנוקד לג'קט חסר הצורה והסתמי היה גרוע והחיבור לנעלים האדומות נתן לכל העסק נופך עוד יותר קרקסי. הטופ של אלכסנדר היה יותר טוב, וגם השילוב עם המכנסיים והנעליים. הוא יצר איזה משחק אוריגמי שהיה לו פוטנציאל, אבל הביצוע לא היה מושלם ויחד עם הצבע זה נראה יותר כסקיצה מאשר כדבר האמיתי. אבל סך הכול זה היה בסדר. אני תוהה אם ההתעקשות של מירנדה על הבד המשובץ לא עלתה לה במקומה, מכיוון שהיה להם מקור מוצלח יותר להשוואה או שפשוט נמאס להם ממנה. אני לא חושבת שזו הייתה העפה מוצדקת. כלומר, אין לי בעיה עם העובדה שהיא הודחה, היא לא הייתה מעצבת שעניינה אותי והיא חזרה על עצמה, המנעד שלה היה צר מלכתחילה, אבל לא הפעם. היו גרועים ממנה, אבל מירנדה נאלצה לנקוש פעמים בנעליה האדומות ולעוף ווידרז'ן חזרה לקנזס.

פרויקט מסלול
הדגם של אלכסנדר. Lifetime©
הדגם של מירנדה. Lifetime©

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.