סיכום שנת 2018

מימין בכיוון השעון: בוג'אק הורסמן (נטפליקס), המקום הטוב (NBC), סופרסטור (NBC), סמוך על סול (באדיבות yes(

חברי צוות 'עובר מסך' מסכמים כיצד נראתה שנת 2018 בטלוויזיה שלהם

מימין בכיוון השעון: בוג'אק הורסמן (נטפליקס), המקום הטוב (NBC), סופרסטור (NBC), סמוך על סול (באדיבות yes(
משמאל מעל בכיוון השעון: "סיפורה של שפחה" באדיבות HOT, "האנטומיה של גריי" ו-"הנותרים" באדיבות yes ו"סמוך על סול" Robert Trachtenberg/AMC/Sony Pictures Television באדיבות yes

"57 ערוצים ואין מה לראות", כך שר ברוס ספרינגסטין בשנת 1992 בימים שבארץ שלט בעיקר הערוץ הראשון, ערוץ 2 היה עדיין ניסיוני ושירותי הכבלים היו עדיין בחיתוליהם. היום שירותי הכבלים, הלוויין וענקיות התקשורת דוגמת נטפליקס ואמזון, מציעים מאות ערוצים וספריות עם תכנים מגוונים, אך מסתבר שלפעמים השפע הוא בדיוק זה שמונע מאתנו לגלות ולראות את מה שבאמת קולע לטעמנו והיינו יכולים ליהנות ממנו ביותר. במצבים כאלה שבהם ההיצע גדול וכל התכנים מתחרים על תשומת ליבנו, קשה להתפלא על כך שהדבר המבוקש ביותר בימינו כדי להקל על הבחירה בין כל האופציות הן ההמלצות.

"תמליצו לי על סדרה כמו X", או "ראיתי את הסדרות האלו ואהבתי, ואת אלו ואלו לא אהבתי, תמליצו לי על סדרות לטעמי", הן בקשות שחוזרות ונשנות בקבוצות של חובבי סדרות ברשתות החברתיות. ישנם חובבי סדרות שלא יתחילו אפילו לצפות בסדרה אם הם לא ישמעו עליה כמה המלצות ממקורות שונים, ואחרים שזמנם יקר להם כנראה אפילו יותר, שימתינו עד שהסדרה תסתיים, או לפחות עונתה הראשונה, כדי לראות אם המבקרים שגרמו את ההלל על פרקיה הראשונים עדיין מחזיקים ממנה גם עכשיו, לפני שהם עצמם יתנו לה צ'אנס.

העניין הוא שעם שפע ההיצע גם מספר הממליצים גדל, וכיום לא רק חברים ובני משפחה, מבקרי טלוויזיה, ומכרים ברשתות החברתיות ממליצים לנו על תכנים, אלא שגם בספריות הווידאו והסטרימינג, מנסים לנחש את טעמנו בעזרת אלגוריתמים שונים, ולהציע לנו מהמאגרים שלהם סדרות שיתאימו לטעמינו, על פי מה שהאלגוריתם מניח שנאהב מחישובי צפיותינו בעבר.

מכיוון שכך חשבנו שאין מתאים מלסכם את שנת 2018 על ידי סיכום המלצות אישי. נדב, אפרת, רמונה ואורלי מצוות "עובר מסך" כותבים על ההמלצות שהם קיבלו השנה ושהיו לטעמם ועל אלו שלא, על הסדרות שהם היו ממליצים לראות ועל ההמלצות של סדרות משנת 2018 שהם לא הספיקו השנה ומתכוונים להשלים בשנה הבאה.

מה הסדרות המומלצות שלכם לשנת 2018? אתם מוזמנים לכתוב לנו בתגובות על מה הייתם ממליצים, על מה לא, ואלו המלצות קיבלתם.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.