יס עתיד

באדיבות YES

סקירה של הפקות המקור של yes לשנת 2017. בין ההבטחות קומדיה רומנטית עם דנה מודן ואסי לוי, דרמה על התדרדרות מוסרית של שופט וסדרת פנטזיה יומית בכיכובה של יעל בר זוהר. יש למה לצפות!

אין ספק שעידן הטלוויזיה הרב-ערוצית בתשלום הולך ופוחת ולכן מתמקדות ספקיות התוכן בהפקות מקור – עלילתיות וגם דוקומנטריות, מתוך תקווה להשיג יתרון כלשהו על הקודי נטול הפרסומות והזורם תמיד, וכמובן גם מתוך תקווה לפתח ולפצח איזה פורמט שיהפוך להצלחה בינלאומית.

מה הפלא אפוא שחברת yes הודיעה שתשקיע סכום שיא של 140 מיליון שקל בהפקות המקור של השנה הבאה?

באירוע ההשקה התברר שהרבה מההפקות הן עדיין בגדר רעיונות שאינם כוללים דבר מלבד תמונת יח"צ מדוגמת. בגדר פוטנציאל שיתממש רק בעתיד. סך הכול מדובר על 17 הפקות מקור בתחום הדרמה ושש הפקות בתחום הדוקומנטרי.

כך עלו לבמה דנה מודן ואסי כהן שחזרו לשתף פעולה 13 שנה אחרי "אהבה זה כואב" וסיפרו בקצרה על הקומדיה הרומנטית החדשה שלהם – מפגש בין שני שכנים חרדתיים, החולקים אמבולנס כשאחד מנסה להתאבד והשנייה בעיצומו של התקף לב. לסדרה אין עדיין שם ותוך כדי הצגתה אמרה מודן שכולם בהפקה היו שמחים שדמות הגבר הראשית תהיה כבדת משקל מלבד אסי כהן עצמו שלא מאוד מתלהב מהרעיון.

הפקה מסקרנת נוספת היא "כבודו" בכיכובם של לוסי אהריש ויורם חטב כשופט תם וישר שבנו המתבגר מעורב בתאונה עם האנשים הלא נכונים והוא מסתבך והולך במאמציו להצילו. על התסריט אחראי שלמה משיח ("לתפוס את השמיים", "אסתי המכוערת"). אולפני CBS רכשו את הזכויות להפקת גרסה דוברת אנגלית לסדרה עוד בשלב התסריט. את הגרסה דוברת האנגלית יפיקו החברות King Size בבעלות בני הזוג רוברט ומישל קינג – יוצרי "האישה הטובה' – ו-Scripted World. על התסריט יהיה אמון היוצר הבריטי פיטר מופט, שכתב את "צדק פלילי", עליה מבוססת "ליל האירוע", בכיכובו של ג'ון טורטורו.

הסדרה 'כבודו' מצולמת בטכנולוגיית 4k  וחברת yes אף הודיעה שתתחיל לשדר בטכנולוגיית 4k החל מינואר.

עבור חובבי הפנטזיה שבינינו נוצרה "כדברא" סדרת נוער יומית בכיכובה של יעל בר זוהר שתעלה לשידור בפברואר בערוץ ניקלודיאון לצופי yes וב-yesvod. נערה מגלה ביום הולדתה ה-16 כי היא חלק משושלת של "כדברות" – מכשפות טובות בעלות כוחות קסם, שחיות בקרב בני האדם במסווה של נשים רגילות. בהמשך תיאלץ גם להילחם ביצורים על טבעיים שמנסים להשמיד את העולם. את הסדרה, יצרו מיכל קופר קרן, סיון שיקנאג'י ועינת שחק. גם במקרה הזה אין דבר מלבד תמונת יח"צ מסקרנת ולנו רק נותר לקוות שזה לא איזה שחזור חיוור של "מכושפות" פינת "באפי".

 

כדברא
תמונה מסט "כדברא" קרדיט צילום: ורד אדיר, באדיבות yes

 

עוד הפקה מעניינת היא "פאנץ'" דרמה עלילתית המבוססת על תולדות הקאמל קומדי קלאב ומתרחשת בתל אביב של שנות התשעים. הסדרה מבית היוצר של אורי גרוס, שחושף את מאחורי הקלעים של תרבות הסטנד אפ שגילתה הרבה מהאמנים הבולטים כיום – אורנה בנאי, שבי זרעיה, שלום אסייג, צביקה הדר ועוד ועוד. כל קשר למציאות אינו מקרי בהחלט.

גם תום יער קיבלה תכנית במסגרתה היא נאלצת לצאת מהמזגן ולנדוד בשבילי ישראל ו"על הספקטרום" היא דרמה עלילתית של דנה אידיסיס העוסקת בשלושה שותפים על הספקטרום האוטיסטי שחולקים יחד דירה ומבוססת על חייה לצד אח על הספקטרום האוטיסטי.

תמונה קבוצתית של כוכבי הסדרות החדשות של yes (
תמונה קבוצתית של כוכבי הסדרות החדשות של yes. תמונה: באדיבות yes

בגזרת הדוקומנטרי הייתה ל-yes שנה מוצלחת למדי עם "פרינסס שואו" גורף הפרסים וגם בשנה הבאה ישודרו כמה סרטים מסקרנים. "טהורה לעד" עוקב אחר שנתיים סוערות במיוחד בקבוצת בית"ר ירושלים, "נעלמות" היא סדרת מוקומנטרי המתחקה אחר כוכבות תרבות שהיו (או לא היו) חלק מהותי שהוצנע בתולדות המדינה מטעמים כאלו או אחרים מבית היוצר של אילן פלד ויאיר קידר. "הטייסות" עוקבת אחר האתגרים הניצבים בפני הבנות בקורס טיס, יואב קוטנר מביא סדרה בת חמישה פרקים על חייו של אריק איינשטיין ועמנואל רוזן עוקב אחר לילך שם-טוב שמשקמת את חייה ושש שנים אחרי שבעלה לשעבר רצח את שלושת ילדיהם, מתנחמת בילדה חדשה. אבל הסדרה שאני הכי מצפה לה היא "עוד סיפור אחד ודי" מבית היוצר של מודי בראון וענת זלצר, סדרה המתחקה אחר סיפורי הילדות והשירים עליהם גדלנו.

עוד חדשות משמחות נרשמו בגזרת העונות הבאות של סדרות אהובות. "פאודה" (שנמכרה לנטפליקס ומשודרת בלמעלה מ-200 מדינות), "שטיסל" (שאת סצנת הפתיחה של העונה השלישית שלה, שטרם צולמה, ביצעו דבל'ה גליקמן ומיכאל אלוני – הלוא הם קיווע  ושולם, בלייב על הבמה), "האחיות המוצלחות שלי" בבימויו של גורי אלפי, "תאג"ד" שמסתבר ששברה את כל שיאי הרייטינג ו"השוטר הטוב" עם יובל סמו.

 

תגובה אחת בנושא “יס עתיד

  1. בהחלט נשמע שיש למה לצפות, תודה, אודליה יקרה, על סקירה מעולה. איך הייתי שמחה לראות את הקטע בלייב של קיווע ושולם…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.