להפיח חיים


המלצה קצרה על שני הפרקים הראשונים בסדרה תאג"ד, סדרה יומית חדשה בyes action וב-yes VOD (בלי ספוילרים)

סדרה בשידור יומי יכולה להרתיע לפעמים בשל תחושת המחויבות המתלווה לצפייה היומית. אחרי הכול, כולנו אנשים עסוקים ולמי יש זמן לצפות בפרק חדש מדי יום?  אך האמת היא שמניסיון העבר כשכבר מתחילים בצפייה, היוצרות בהחלט יכולות להתהפך, ואם מתמכרים אז קורה לא פעם שזמן הצפייה בפרק הופך להיות הזמן שהכי מצפים לו ביום, ו-24 השעות שבין פרק לפרק הן אלו שנראות ארוכות. ולמען האמת, כשזה קורה זו אחת התחושות הכי מהנות מבחינתי. 

אחרי צפייה בשני הפרקים הראשונים של תאג”ד, הסדרה היומית החדשה של yes action אני לא יכולה לומר שכבר התמכרתי, אבל אני כן יכולה לומר שכבר יש בי ציפייה לפרק השלישי.

תאג”ד (תחנת איסוף גדודי) מביאה את סיפורה של מחלקת היחידה הרפואית בגדוד צבאי הממוקם אי שם, ומתארת את חייהם של החובשים בגדוד ואת יחסיהם עם אנשי הגדוד.

עולם התאג”ד הוא עולם זר מבחינתי ואין לי יכולת ממשית לבדוק ענייני אמינות צבאיים, אולם בכל זאת לכל אורך הצפייה גם אם הרגשתי שיכול להיות שמגזימים כאן עכשיו בשביל הסיפור, לא הרגשתי שנחצה גבול שלא יכול היה להיחצות במציאות, וכשהבנתי שיוצר הסדרה ציון רובין היה בעברו חובש קרבי בנחל המוצנח, גם עלה בדעתי שכמי שמן הסתם מכיר את המציאות הזו ורגיש לה הרבה יותר ממני הגיוני לצפות ממנו שישמור על גבולות החופש היצירתי במינון הנכון.

 

מינון נכון הוא בדיוק מה שחלף בראשי כשראיתי את שני הפרקים הראשונים, שכן כסדרת צבא היא ממוקמת במקום טוב באמצע בין “טירונות” לבין “האחיות המוצלחות שלי”, והצבא המוצג בה הוא גם הגוף הביורוקרטי שיש בו את השעמום, התסכול וחוסר התוחלת  של “האחיות המוצלחות שלי” (או “אפס ביחסי אנוש”) אבל גם את הצבא המייצג את הרעיון האידאי שיותר אפיין את “טירונות” של צבא העם שמציל ומגן, ויש חשיבות ומשמעות לקיומו. תמהיל האנשים שיש בסדרה, שיש בו כדי לייצג היטב את כור ההיתוך שפעם ציפו מהצבא להיות, גם הוא שומר על איזון, שלא לדבר על כך שבפרקים הראשון נשמר גם האיזון בין הדרמה למתח להומור ולכל המאפיינים הנדרשים מסדרה שיהיה כיף לצפות בה.

 

אך אני מודה שהכי התרשמתי מהתחושה של הפחת חיים שהסדרה עוררה בי. ואני לא מתכוונת רק לעובדה שהסדרה מתארת את קורותיהם של העוסקים ברפואה בשטח, ושזה תפקידם להפיח חיים באלה הנזקקים לשירותם הטוב, למרות שגם זה קיים, אלא לעובדה שהסדרה משכילה לגרום לדמויות, שעל הנייר היו יכולות להישמע כקלישאות, להרגיש אנשים בשר ודם שאנחנו מכירים מכל מיני מקומות, ועוד יותר מכך, מהפרקים שראיתי היה נראה לי שהסדרה גם יודעת לקחת סיטואציות שנשמעות כמו ידיעת חדשות סתמית, ולצקת בהן עומק וממשות.

למרות שחלק מההתרחשויות היו צפויות ולא היה בהן חידוש, עדיין סקרן אותי לראות כיצד הדמויות השונות מגיבות להתרחשויות הללו. בעיניי יש קסם בסדרה הגורמת לי להתעניין בדמויותיה, גם אם העלילה בה הן ממוקמות לא מחדשת הרבה. ובינתיים הסדרה הצליחה לעשות זאת הן עם דמויות שנטיתי יותר לחבב כמו דניאל החובש הגדודי (חוג”ד), ופולצ’ק חברו הטוב, ואלכס הרופא, והן עם דמויות שפחות נטיתי לחבב דוגמת רותם, הפרמדיקית החדשה, או איתן מפקד הפלס”ר.

תאג'ד
איתן, רותם ודניאל. צילום: אוהד רומנו

בתפקידים הראשיים אפשר למצוא את תומר קפון המוכר מ”פאודה” כדניאל החוג”ד, את דניאל גל כרותם, ואת תום גרציאני כאיתן. משתתפים נוספים: שירה נאור, קובי פרג’, יחזקאל לזרוב, גיא אריאלי, מיקי לאון, מירן מינקס, אינה בקלמן, רעות אלוש, דין מורישניקוב אור אדרי ועוד.

“תאג”ד” תשודר החל מה-19.9 בכל ערב בשעה 20:30 בערוץ yes Action  וב- yes vod.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.